Краєзнавча вікіекспедиція в Опішне

Varenyky opischnya 01

Учасники об’єднання «Мандруймо Полтавщиною» взяли участь у вікіеспедиції до селища Опішня. Такі краєзнавчі подорожі відбуваються за сприяння та підтримки ГО «Вікімедіа Україна».

Метою цієї вікіекспедиції було зібрати фото- відеоматеріали на фестивалі «Борщик у глиняному горщику», що вже втретє проходить на Полтавщині. Крім того, в Опішні проходив Опішнянський фестиваль натуральної їжі. Ці дійства націлені на популяризацію та реанімацію культурних традицій України і, перш за все, Полтавщини, вивчення традицій, правил приготування, рецептури, регіональних особливостей борщотворення та інших українських страв.

Саме під час таких свят можна доторкнутися до справжньої автентики: побачити як топиться піч, вариться борщ у глиняних горщиках, як ліплять вареники, качають кашу, як твориться глиняний посуд та іграшки, почути спів місцевих бабусь та ще дуже багато-чого цікавого та незвичайного.

Сast iron 24 Oven 20
Pies 03 Ukrainian pitcher 01

Всі створенні під час подорожі фото- та відеоматеріаліи завантаженні у Вікісховище для додавання у статті проектів Фонду Вікімедіа, зокрема вже використані для написання та покращення статей у Вікіпедії.

Саме під час фестивалю вдалося зняти процес готування рідкісної страви — качаної каші. Тепер кожен може побачити це і прочитати інформацію у новоствореній статті Вікіпедії.

Відео: Процес готування качаної каші

Весь створений медійний матеріал доступний у Вікісховищі у категоріях «Travel in Poltava region» і «Food in Poltava region».

Borsch 01Borsch 05
Ukr folk 02Ukr folk 05
Fest Opischmya 05
Pies 03

Відео: Вареники

Автор матеріалів — Yurii-mr, власна робота, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Опубліковано у Вікіекспедиції, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s