Об’єднані створенням вільних знань

Київ 3–4 вересня зустрічав редакторів Вікіпедії – вільної інтернет-енциклопедії. У приміщенні музею Національного університету «Києво-Могилянська академія», що розміщується у найдавнішій збереженій цивільній будівлі Києва – будинку Галшки Гулевичівни, пройшла шоста українська Вікіконференція.

У програмі конференції – виступи редакторів Вікіпедії та інших вікіпроектів, як-от Вікіновини, Вікіцитати, Вікісховище тощо; обговорення поточних тенденцій у спільноті; пошук найкращих шляхів її розвитку. Зокрема, говорили про залучення новачків і користь у цьому від соціальних мереж; конкурси статей у Вікіпедії; фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки», «Вікі любить Землю» та наукових зображень; «Вікіекспедиції»; освітню програму Вікіпедії; співпрацю з бібліотеками, галереями, музеями, архівами (проект «БоГеМА»); тематичні тижні написання статей тощо.

Common photo WikiConference 2016 Kyiv 03

Автор фото: BioDasha , CC BY-SA 4.0

WikiConference 2016 Kyiv 0111

Автор фото: Anntinomy, CC0

Хочеться відзначити значні успіхи проекту «Вікіекспедиції» цього року, на який всі охочі можуть подати заявку й обґрунтувати індивідуальну або колективну подорож до цікавого природного об’єкту, на фестиваль чи дивакуватим заплутаним маршрутом. Головний критерій отримання фінансування – унікальність зібраних упродовж експедиції фото, відео та інших матеріалів і потреба в них для оформлення статей вільної енциклопедії. Тож опісля експедиції її учасники повинні завантажити зібрані матеріали у Вікісховище, що робить їх вільними для використання будь-ким. «Вікіекспедиції» вигадали у 2009-ому польські вікіпедисти. З 2011 року їхній досвід освоюють в Україні. За 5 років у нашій державі було проведено близько 40 таких експедицій.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Вікіконференція традиційно збирає редакторів Вікіпедії та інших проектів із різних куточків України. На шостій українській Вікіконференції були й представники інших країн. Так, гості з Польщі Юліуш Желінські та Юлія-Марія Кошевська поділилися досвідом роботи товариства «Вікімедіа Польща». Керівник програм Фонду Вікімедіа Асаф Бартов познайомив охочих із централізованим сховищем структурованих і пов’язаних даних, яке може редагувати кожен, що відоме як «Вікідані»,  а також провів тренінг з подолання конфліктів між користувачами у вікіпроектах. Про досягнення своїх спільнот розповіли також Семен Красоткін (Москва) та Ельза Мухамадеєва (Башкортостан).

Kyiv Wiki-Conference 2016 (2016-09-04) 24

Учасники з Польщі. Автор фото: DonSimon, CC0

Kyiv Wiki-Conference 2016 (2016-09-04) 08

Віра Моторко та Асаф Бартов. Автор фото: DonSimon, CC0

У рамках цьогорічного заходу також відбулося нагородження переможців української частини конкурсу CEE Spring – міжнародного змагання із редагування у Вікіпедії статей про Центрально-Східну Європу. Україна отримала в ньому найкращі результати: було створено й покращено 1570 статей.
Найперша українська конференція редакторів Вікіпедії була проведена 2011 року у Львові, наступні – у Харкові (2012), Вінниці (2013), Києві (2014), Львові (2015).

Сторінка Вікіконференції 2016

Опубліковано у Конференції. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s