Активному дописувачу — активний відпочинок: призовий сплав річкою за статті у Вікіпедії

Упродовж 8—29 лютого 2016 року в українській Вікіпедії проходив тематичний тиждень «Активного та екологічного туризму», мета якого — написати та поліпшити статті, пов’язані з активним та екологічним туризмом, у тому числі в Україні. Партнерами тижня стали туристичний клуб «Гряда» та Українська асоціація активного та екологічного туризму, а найактивніший учасник виграв сертифікат на сплав річкою. Всього впродовж тижня було написано 23 статті та покращено 2 статті. Розповідає користувач Taras r, який написав 10 статей та 2 покращив — і отримав сертифікат.

Коли побачив, що буде проходити такий тематичний тиждень, одразу вирішив взяти участь, бо тема мені дуже близька, адже туризм це моя робота і моє хобі. А коли побачив, який приз, то знав, що будь-що маю виграти 🙂

Сплав відбувся 2—3 липня та пролягав по річках Припять—Стохід. Старт регати відбувся з містечка Любешів, де перед тим пройшла невеличка екскурсія по визначних пам’ятках міста.

Любешів Ігор Горенко

У Любешові. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

Русло річки Стохід дуже різноманітне, місцями зовсім мілке та тече вузьким потічком, а місцями розливається на десятки метрів та проходить бо безкінечному коридору з очерету. Після довгого дня греблі робимо невеличку зупинку на околицях села Бучин, у якому розташована дерев’яна Миколаївська церква 1915 року будівництва.

Церква Бучин

Церква у Бучині. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

На ночівлю зупиняємось уже на березі річки Прип’ять, в тихому селі Сваловичі, тут можна побачити старі деревинні будинки накриті соломою, в яких живуть люди. Село було вщент спалене у роки Другої світової війни та відбудоване у повоєнні роки, а зараз у селі проживає близько 20 осіб. У селі облаштована спеціальна етносадиба для зупинки туристів, а також екологічна стежка, адже село розташоване в межах Національного парку «Припять-Стохід».

Сваловичі з вишки

Сваловичі з вишки. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

З ранку ми знову випливаємо на маршрут, наша мета — озеро Нобель. Пливемо вже широким руслом річки Прип’ять та робимо коротку зупинку на острові, де в період Першої світової війни розміщувались дзоти, адже по річці колись тут проходив кордон між двома імперіями: Австро-Угорською та Російською.

ДОТ на острові Припять

ДОТ на острові, р. Прип’ять. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

Від острова досить швидко ми допливаємо до села Млин, де робимо невеличкий перехід до гліцеринового озера Засвецьке, та повертаємось назад і продовжуємо рух річкою аж до озера Нобель, яке і стало нашим фінішем.

Сплав на Стоході

Сплав на Стоході. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

Озеро Нобель учасники сплаву

Озеро Нобель. Учасники сплаву. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

У Вікіпедії постійно відбуваються тематичні тижні і конкурси. Прямо зараз тривають тематичні Тиждень Михайла Грушевського, де можна отримати видання робіт Грушевського, Тиждень урду-української співпраці із сувенірами від вікіпедистів з Індії, завершується Місячник фантастичних творів, де також будуть невеличкі призи для найактивніших.

До 28 жовтня приймаються зображення на Конкурс наукових фотографій 2016: поборотися за цінні призи може будь-хто, головне — дати якісні підписи завантаженим файлам. Успіху!

Фото Ігоря Горенка, вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0 (дозволяється використовувати без відома за умови вказання авторства і поширення похідних робіт на таких же умовах)

Опубліковано у Вікітижні | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s