Завтра стартує Вікімарафон 2017

30 січня 2017 року українська Вікіпедія святкуватиме 13-річчя від часу створення першої статті. До цієї дати «Вікімедіа Україна» оголосила проведення Вікімарафону з написання нових статей до української Вікіпедії, який триватиме з 28 по 30 січня 2017 року.

Участь у Вікіфлешмобі передбачає створення нової статті у Вікіпедії на будь-яку вагому тему і зробити це можуть всі охочі, адже Вікіпедію може редагувати кожен. На сьогодні в українській Вікіпедії понад 670 тисяч статей — за цим показником вона перебуває на 16-му місці серед усіх мовних розділів, на 11-му місці серед європейських вікіпедій та на 3-му місці серед вікіпедій слов’янськими мовами.

Але не всі значимі теми ще розкриті у Вікіпедії. Перевірте, чи є статті про події та явища, які ви досліджували чи досліджуєте, статті про осіб та персонажів, якими захоплюєтесь, про переглянутий фільм чи прочитану книгу, відвідану історичну пам’ятку чи природний парк, або про речі, які вас оточують, і якщо немає — створіть таку статтю під час марафону!

Статті мають відповідати критеріям значимості, бути написаними на підставі авторитетних джерел та посилатись на них, не порушувати авторського права, а також дотримуватись нейтральної точки зору й не містити оригінальних досліджень.

 

Відео про основні правила Вікіпедії. Автор: Юрій Булка, CC-BY-SA-4.0

Долучитись до Вікімарафону можна з будь-якого місця планети, де є доступ до Інтернету. А також можна прийти на зустрічі з вікіпедистами у містах, містечках і селах України.

Заходи в рамках Вікімарафону відбудуться у Києві, Львові, Харкові, Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Одесі, Полтаві, Сумах, Тернополі, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові та інших містах, містечках і селах України. Повний перелік міст та локацій, де відбуватимуться такі заходи, дивіться на сторінці Вікімарафону 2017 року.

wikimarathon map

Автор географічної основи: NordNordWest, ліцензія GNU FDL версії 1.2 та CC BY-SA 3.0

Дякуємо всім бібліотекам, навчальним закладам, громадським організаціям, вільним просторам, які прийматимуть в себе вікізустрічі та запрошують створювати статті в своїх стінах!

Див. також:

Відеоурок «Як створити статтю»
Відеоурок  «Як ілюструвати статті Вікіпедії»
Брошура «Редагуємо Вікіпедію»

Опубліковано у Анонси, Оголошення | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s