Українській Вікіпедії — 13 років: 677 тисяч статей, 50 млн переглядів на місяць

Українська Вікіпедія відзначила своє 13-річчя цифрою в понад 677 тисяч статей. З моменту започаткування у 2004 році,  вона поповнилася 677 тисячами статей і її сторінки отримують близько 50 млн переглядів щомісяця. На відзначення Дня народження Вікіпедії громадська організація «Вікімедіа Україна» ініціювала триденний марафон із написання статей у Вікіпедію, а також закликала спільноту редакторів провести зустрічі у своїх громадах з метою навчання редагуванню проекту всіх охочих.

Ідею проводити таку акцію підтримував Ігор Костенко, вікіпедист із Небесної сотні. А запропонував її дописувач із ніком ХЕндрюХ, який вважає: «Замість того, щоб нарікати на якість україномовного розділу Вікіпедії, кожен може зробити щось корисне і не важливо, мале це чи велике, адже кожне мале згодом може перетворитися на щось велике. Кожне редагування — це маленька цеглинка у фундамент Української Вікіпедії і тільки разом ми зможемо зробити його міцним. Комусь здається, що це складно, але насправді головне — не боятися зробити перший крок. Тож хочу подякувати всім і кожному, хто долучився до цієї події».

Протягом 28—30 січня було створено 2031 статтю, із них 428 — створено автоматизованими програмами (ботами). Хоча б одну статтю створили 558 користувачів, 165 із них зареєструвалися у Вікіпедії вперше саме під час Вікімарафону. Нові користувачі створили 232 статті.  

Частина цих статей була написана на вікізустрічах,  що анонсувалися на ці три дні у 33 населених пунктах України, серед яких були не лише столиця та обласні центри, але й невеликі міста та села. Загалом географія вікізустрічей в рамках Вікімарафону охопила країну від Львова до Сєвєродонецька та від Глухова до Одеси.  У бібліотеках, освітніх закладах, вільних просторах досвідчені вікіпедисти вчили правилам Вікіпедії, допомагали авторам із оформленням статей та нагороджували сувенірами від «Вікімедіа Україна» з символікою Вікіпедії.

unnamed

Учасники писали на найрізноманітніші теми, що охопили чи не всі сфери життя суспільства.  До цього у Вікіпедії не було таких статей як, наприклад, «Причини Голодомору», «Пригоди кота Фріца», «Хіналузьці», «Лонгченпа», «Лідери антигітлерівської коаліції», «ЛаГГ-3», «Антиаритмічні препарати»,«Фотонний кристал», «Тулон (регбійний клуб)», «Музей археології НІКЗ «Чигирин»», «Перрі Комо», «Чверть долара США (серія 50 штатів)», «Найбільші авіаційні катастрофи України», «Криця (лупа)», «Київське товариство природознавців», «Указ «Захист нації від в’їзду іноземних терористів у Сполучені Штати»», «Сінгапурська оборона», «Перець довгий», «Церква святого Архістратига Михаїла (Кути)», «Ґрейс Ніколс», «Бики та корови», «Герб Хмельницьких», «Покутський стрій», «Київ у литовсько-польську добу» тощо.

Українська Вікіпедія — найбільша енциклопедія українською мовою з будь-коли написаних, якщо її надрукувати у форматі, в якому робилася Велика Радянська Енциклопедія, то отримаємо 326 томів. У той же час кількість редакторів доволі мала: за останні 30 днів 1 редагування зробили тільки 2586 осіб, активно редагують Вікіпедію ще менше людей — менше тисячі користувачів на місяць. Проведення таких заходів як Вікімарафон чи Вікіфлешмоби націлене на залучення нових редакторів до проекту, навчання. Вікіпедія — передусім волонтерський проект. І волонтером-редактором може стати кожен.
UkWiki2017Infographics

Сторінка Вікімарафону

Опубліковано у Поточні події, Прес-релізи, Публічні заходи, Рейтинги, Статистика. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Українській Вікіпедії — 13 років: 677 тисяч статей, 50 млн переглядів на місяць

  1. Юрій Пероганич коментує:

    Більше статистики про українську Вікіпедію за 2016 рік можна знайти у січневому Віківіснику: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Віківісник/2017-01

    Вподобано 1 особа

  2. Сповіщення: Вікімарафон у соцмережах та ТБ | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: Українській Вікіпедії 13 років, підсумки 2016-го: 50 млн переглядів на місяць, 678 тис. статей, Вікімарафон - FIXES Шнурки

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s