Березень 2017 — Місяць Тернополя у Вікіпедії

Упродовж березня усіх мешканців та фанатів славного міста Тернополя запрошують брати участь у Місяці Тернополя у Вікіпедії. Акція з написання статей пройде у вигляді конкурсу, переможці отримають сувеніри із символікою Вікіпедії.

Зображення: Парафіяльний костел (листівка поч. 20 ст., автор невідомий), ТОУНБ (Аліна Возна, CC BY-SA 4.0), Залізничний вокзал (Chakramka, CC BY-SA 4.0)

Кожній людині, яка любить своє місто, хочеться, щоб про нього знали всі, адже так? Ми вже звикли, що про безліч речей можна дізнатися з Вікіпедії, тому логічно, що описувати своє місто треба у вільній енциклопедії.

1—31 березня у Вікіпедії пройде «Місяць Тернополя». Це частина постійного проекту під назвою Тематичний тиждень, коли якийсь період часу спільнота редакторів «налягає» на розробку певної теми. Місячник Тернополя має на меті залучити до створення нових та впорядкування і редагування наявних статей, категорій, шаблонів про місто Тернопіль, і нових дописувачів теж.

Акція проводиться за підтримки Тернопільської міської ради. Учасником Місяця може бути будь-який зареєстрований користувач Вікіпедії, а щоб створені статті взяли участь у конкурсі, в обговорення створених статей треба додавати шаблон {{Ternopil-week-new}}.

Для учасників організатори підготували список статей, які необхідно створити: це статті про відомих тернополян (наприклад, історик Олег Гаврилюк, радіожурналістка Наталія Колтун), вулиці міста (вул. Леся Курбаса, Лесі Українки, Лучаківського…), пам’ятки і пам’ятники (Військове кладовище, Вілла Грабовського тощо), бібліотеки, церкви та багато іншого. Потрібні також оглядові статті на зразок «Освіта Тернополя», яких зараз іще немає.

Найактивніші учасники отримають подарунки в таких номінаціях:

 • «За найбільшу кількість створених статей»,
 • «За найповніші статті»,
 • «За найповнішу статтю про вулицю міста»,
 • «За найповнішу статтю про пам’ятку культурної спадщини»,
 • «За найповнішу статтю про особистіть, котра пов’язана з Тернополем»,
  спеціальні номінації (за наявності даних про вік):
 • «Наймолодший автор статей Місячника»,
 • «Найстарший автор статей Місячника».

Статті мають відповідати вимогам Вікіпедії, а саме енциклопедичності, критеріям значимості, вимогам до стилю, посилатися на авторитетні джерела і мати зноски, не порушувати авторські права чи містити власні думки. Під найповнішою треба розуміти статтю з перевіреними даними за джерелами, зі світлинами, історією, цікавими фактами щодо теми статті, тощо.

По закінченню березня статті учасників конкурсу оцінить журі у складі досвідчених вікіпедистів, представників Тернопільської міської ради та тернополезнавців. Нагородження найактивніших авторів планується 8 квітня 2017 року у виставковій залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Всі переможці номінацій отримають сувеніри з логотипом Вікіпедії від «Вікімедіа Україна».

Більше інформації, посилання на правила, джерела, перелік необхідних статей дивіться на сторінці Місяця у Вікіпедії: Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць Тернополя

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Вікітижні, Конкурси, Проекти з партнерами | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Березень 2017 — Місяць Тернополя у Вікіпедії

 1. Сповіщення: АНОНС: Відкриття виставки «Пам’ятки України» в Тернополі | Вікі любить пам'ятки

 2. Сповіщення: Виставка «Пам’ятки України» в Тернополі | Вікі любить Землю

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s