Вікіпедія, мистецтво і фемінізм

«Феміністична майстерня» у Львові стане місцем проведення марафону з редагування Вікіпедії під назвою «Мистецтво і фемінізм» 11 березня. Ця подія присвячена покращенню розкритості теми жіноцтва і мистецтва у Вікіпедії та заохоченню жінок до редагування. Під час цього едітатону (англ. edit-a-thon, від слів edit, редагувати, і marathon) новачки навчаться редагувати Вікіпедію, отримають допомогу, зможуть поспілкуватися з однодум[и]цями. Запрошуємо людей усіх персональних орієнтацій і поглядів.

В опитуванні 2011 року Фонд Вікімедіа виявив, що менше 10% редакторів зазначають, що вони є жінками. Нестача жінок-редакторів призводить до недостатньої розкритості тем, що стосуються жінок і малої кількості статей про жінок у найпопулярнішій онлайн-енциклопедії.

Міжнародна акція Art&Feminism, а також інші дружні інціативи, на зразок Women in Red, спрямовані на подолання гендерного розриву у статтях, т.зв. gender gap. Починаючи з 2014 року понад 280 марафонів редагування в рамках Art+Feminism було проведено по всьому світу, в тому числі в Україні, і було створено близько 4600 статей різними мовами.

Для заходу у Львові підготовлено список статей, які треба створити: Мела Тененбаум[en] — американсько-українська скрипалька, Діна Шнейдерман[en] — шведсько-українська скрипалька, «скляна стеля»[en] — термін на позначення невидимого бар’єру, що не дає жінкам і представникам меншин досягти найвищих щаблів корпоративної драбини, та багато іншого.

Якщо чогось немає у Вікіпедії, але воно має там бути — створи статтю самостійно. Це засадничий принцип редагування Вікіпедії: хто, якщо не я? Тому приходьте 11 березня у Львові на площу Ринок, 42! Не забудьте прихопити ноутбук або планшет. Двері заходу відкриті для вас до 17:00. Приєднуйтеся також до події у Facebook:
facebook.com/events/244429649352574

Із запитаннями звертайтеся: vira.motorko@wikimedia.org.ua, 0667740499

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Анонси, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s