Звіт вікізустрічі з Мар’яном Довгаником

18 лютого в читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася вікізустріч з уродженцем Тернополя, відомим вікіпедистом Мар’яном Довгаником, на яку прийшли бібліотекарі та читачі книгозбірні, представники кількох тернопільських інтернет-ЗМІ, вікіпедисти Микола Василечко та Антон Марчевський. Зустріч була зорганізована до 10-річного ювілею, адже саме 14 лютого 2007 року Мар’ян уперше створив статтю у Вікіпедії під псевдонімом Tomahiv (згодом змінив нік на MaryankoD). За час редагування досяг рекордної кількості започаткованих статей з поміж усіх вікіпедистів — більше 34 800.

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17021952

Зустріч розпочала завідувачка сектору періодики Наталія Крещик, яка представила Мар’яна Довганика короткою довідкою із життєпису та вікіздобутками. Далі почалося спілкування без попередньої підготовки, тому бесіда була жвавою і дискусійною.

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17021932

Розповідаючи про власні спонукальні мотиви редагування статей, Мар’ян зазначив, що вперше про Вікіпедію він дізнався в 13 років від старшого брата. Проект його зацікавив, зокрема тим, що його може редагувати будь-хто, і не тільки редагувати, а й стати адміністратором. На той час доступ до Інтернету був дещо обмежений, але через два роки в нього з’явилася можливість редагувати Вікіпедію і вже за півроку активного редагування став адміністратором. Завдяки сайту Верховної ради вдалося започаткувати чимало статей про населені пункти України. Пізніше інформацію брав з регіональних енциклопедій та довідників. Їздив на велосипеді південним Поділлям і Волинню, фотографував, зокрема, дерев’яні храми.

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17021977

Далі Мар’ян розповів про основні засади Вікіпедії, редагування окремих сторінок, про спільноту та голосування, про захист сторінок і блокування та інші особливості роботи адміністраторів, патрульних та користувачів. Відповідаючи на питання учасників вікізустрічі, він зазначив, що не довіряти Вікіпедії не має підстав, якщо в статті є посилання на джерела, навівши як приклад статтю про Тернопільську область, яка завдяки його зусиллям потрапила в перелік вибраних.

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17021980

Учасники вікізустрічі дискутували й на інші вікіпедійні теми, зокрема, щодо авторських прав, значимості осіб, завантаження світлин.

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17021942

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17021967

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Антон Марчевський поділився власним досвідом щодо порушення його авторських прав Національним банком України, який без дозволу автора використав сюжет світлини для ескізу монети.

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17021969

Потім кілька учасників вікізустрічі пробували свої сили в редагуванні Вікіпедії за настановами Мар’яна.

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17022018

Тернопіль - Вікізустріч із Мар'яном Довгаником у ТОУНБ - 17022020

Насамкінець працівники бібліотеки висловили побажання проводити віківишколи й надалі, як для бібліотекарів обласної наукової книгозбірні, так і для методистів районних книгозбірень. Отже тернопільські вікізустрічі та віківишколи триватимуть.

Зі сторінки користувача:

Мар’ян Ярославович Довганик народився 19 вересня 1991 року в місті Тернополі. Онук українського громадсько-політичного діяча, голови братства ОУН-УПА Подільського краю «Лисоня», вояка УПА Петра Касінчука. Закінчив тернопільську школу № 3, навчався у Львівському університеті імені Івана Франка на японській філології.
У 2015—2016 роках був одним із двох довготермінових міжнародних волонтерів від України на Світовому Дні Молоді. Представляв Україну на цьому фестивалі.
Від жовтня 2016 працює журналістом в Українському католицькому університеті.
У Вікіпедії з лютого 2007 року під псевдонімом Tomahiv, згодом змінив його на MaryankoD. У вікі-життя прийшов ще школярем завдяки старшому брату Петрові.
Перше редагування — у статті Українська мова, перша стаття — Сполучник. З червня 2007 — адміністратор. Один із трьох бюрократів Української Вікіпедії.
Створив вікіпроект «Тернопільщина», загалом, багато працював для створення і наповнення статей про Тернопільську область. Саму статтю Тернопільська область вивів у вибрані. Це єдина область, про яку є вибрана стаття. Також про суміжну тему — Наддністрянський говір — написав добру статтю. За свою роботу у Вікіпедії нагороджений медаллю «20 років незалежності України» за визначний внесок у розвиток Вікіпедії. Станом на 1 лютого 2017 року створив 34867 статей, загальна кількість редагувань — більше 170 000, в укрвікі — більше 138 000.

Підготував Микола Василечко
Світлини автора

Опубліковано у Особистості, Поточні події, Публічні заходи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s