У Вікіпедії розпочався Тиждень Харківщини

тиждень Харківщини у Вікіпедії

Сьогодні, 17 липня, у Вікіпедії українською мовою розпочався тематичний тиждень Харківщини. Досвідчених редакторів та новачків заохочують створити нові і покращити наявні статті у Вікіпедії.

Вікіпедія — це вільна енциклопедія, яку може редагувати кожен. Вона існує завдяки тому, що добровольці у свій вільний час додають в неї інформацію про цікаву їм особу, подію чи населений пункт. Час від час проводяться акції із закриття прогалин у певних темах — тематичні тижні.

Минулого разу тематичний тиждень, присвячений Харківщині, відбувся аж у 2011 році. Тоді зусиллями учасників було створено 276 нових статей, серед них були статті про волості Харківської губернії, установи області, відомих людей.

Ініціатор нинішнього тижня й активний редактор Вікіпедії Василь Шиманський зауважує: «Вікіпедії російською, англійською, німецькою, польською, французькою, італійською та й багато інших, містять статті про Харківщину, що не мають відповідника українською. Тому й проводимо тематичний тиждень, щоб заповнити цю прогалину».

Для зручності учасників, на сторінці проекту у Вікіпедії виведено список статей до написання та/або перекладу з інших мов. Зокрема це статті про науковиць у галузях фізики й математики Світлану Житомирську та Марію Щербину, про яких є статті німецькою; підприємців Артура Єреська та Ефраїма Ільїна, про яких є статті англійською; волейболістів Катерину та Олександра Кривець, про яких є статті французькою — усі згадані особи родом з Харкова. Також можна написати статтю про установу, інститут, музичний гурт чи зробити оглядову статтю «Площі Харкова», в якій також є потреба.

Запрошуємо долучатися! Тематична ініціатива триватиме до 30 липня включно.

Сторінка проекту: Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Тиждень Харківщини 2017

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s