Що привезли українські вікіпедисти з CEE Meeting 2017

22—23 вересня відбувалася традиційна конференція редакторів Вікіпедії та сестринських проектів з країн Центральної та Східної Європи — CEE Meeting 2017.

У Варшаві зібралися представники багатьох мовних спільнот з регіону (в його широкому розумінні): від фінської до азербайджанської, від німецької до башкирської.  З України взяли участь троє вікімедійців, що отримали грант від ГО «Вікімедіа Україна» – Микола Приходько, Тарас Рикмас, Віктор Семенюк — та членкиня Ради повірених Фонду Вікімедіа Наталія Тимків.

CEE — найбільше регіональне угруповання у русі Вікімедіа. Об’єднувані спільним минулим своїх країн, але більше — прагненням гідного майбутнього для своїх мов — учасники шостої регіональної конференції обговорили чимало питань. Переважно це те, що стосується всього руху Вікімедіа: складання стратегії до 2030, обмін досвідом проведення конкурсів, провадження Освітньої програми, організації подій та експедицій, роботи з партнерами серед державних установ — але все в контексті цього регіону Європи, де у волонтерів свої цінності, а в установ своє правове поле, відмінне від тої ж Європи Західної.

Українці, разом з іншими колегами з регіону, поділились досвідом проведення Вікіекспедицій (фінансування невеликих мандрівок задля поповнення вікіпроектів світлинами і текстами) та розповіли про проект ВікіСтудія (співпраця з навчальними закладами Чернігова). Натомість привезли інформацію про проведення хакатонів в інших країнах та різні способи мотивації редакторів Вікіпедії та волонтерів-організаторів.

Ви можете ознайомитися зі звітом українських учасників по днях, а також переглянути відеозаписи різних доповідей у Вікісховище або ж на youtube.

Але ще одне, що привезли українці з конференції у Польщі — завзяття на організацію міжнародних заходів. Нещодавно стало відомо, що наступна зустріч CEE Meeting відбудеться в Україні — Львів переміг у конкурсі на проведення конференції у 2018 році. Про її дату і місце ми повідомимо  тут, у блозі, пізніше, тож слідкуйте за публікаціями!

Обговорення вікіекспедицій. Зліва направо: Тарас Рикмас (Україна), Тоні Рістовскі, Як Ґрох (Чехія), Yarl (Польща) . Автор фото Visem, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Обговорення вікіекспедицій. Зліва направо: Тарас Рикмас (Україна), Тоні Рістовскі, Як Ґрох (Чехія), Yarl (Польща) . Автор фото Visem, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Розповідь про Вікістудію. Автор фото Visem, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Розповідь про Вікістудію. Автор фото Visem, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Учасники CEE Meeting 2017 у Варшаві. Автор фото Lantuszka, вільна ліцензія CC BY-SA 3.0

Учасники CEE Meeting 2017 у Варшаві. Автор фото Lantuszka, вільна ліцензія CC BY-SA 3.0

Опубліковано у Конференції, Публічні заходи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Що привезли українські вікіпедисти з CEE Meeting 2017

  1. Сповіщення: Цьогорічна міжнародна конференція CEE Meeting шукає волонтерів | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s