У Хмелові стають медіаграмотнимим разом з Вікіпедією

Хмелівський НВК Сумської області – учасник Всеукраїнського експерименту з впровадження медіаграмотності. Навчитись і навчити критично сприймати інформацію, створювати і поширювати її – непросте завдання. Потрібен шлях, орієнтир, більше – місія, яка єднатиме команду однодумців. Так ми обрали Вікіпедію, бо вона потрібна нам, а ми – їй. Усвідомлення важливості наповнення інформаційного простору українським компетентним, літературним, вагомим словом – те, що є головним стимулом діяльності.

Під час методичного тижня у школі проведена низка інтегрованих програмних занять з приверненням уваги викладачів і вихованців до джерел інформації, зокрема, Вікіпедії. «Зарубіжна література-Англійська мова-Мистецтво», «Зарубіжна література-Українська література-Мистецтво», «Українська література-Фізика», «Англійська мова – Трудове навчання», «Історія-Географія» — різні предмети, проте жодної випадковості, натомість розуміння потреби таких дій.

Учні відшукували «білі плями» в вікіпедійних статтях, готували переклади російськомовних статей, зіставляли інформацію в україномовній і англійськомовній енциклопедіях. За портретами ідентифікували можливих авторів шекспірівських творів і з допомогою Вікіпедії ідентифікували їх та готували власну думку щодо можливого авторства. «Шукайте у Вікіпедії», — чулось на кожному уроці. Ось коли учням радили не ховати смартфони, а навпаки використовувати їх на уроці. А вже тут діти – аси! Відтак обсяг виконаних робіт на уроках подвійний. Готувати такі уроки непросто, але ж який результат: діти роблять те, що вони люблять, вміють і при цьому самі приходять до істини.

Настільки доречною став подарунок «Вікімедіа Україна» — фотовиставка переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки»! Це не оздоблення актової зали (Хоч вона справді стала ошатною!), це уособлення світу медіа – в якому ми живемо так дієво. У класних газетах діти пишуть про учителів-вікіпедистів; одинадцятикласники підбирають з Вікіпедії інформацію про архітектурні пам’ятки, зображені на фото, і готують цикл екскурсій; відбувається посвята у вікіпедисти; старшокласники опрацьовують тему використання джерел інформації і завзято дебатують. Сьогодні все це, і багато іншого було у школі.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» не просто підтримала нашу ініціативу : серцевиною медіаосвітньої діяльності зробити Вікіпедію – дала поштовх до дій, забезпечила атмосферу успіху. Дякуємо.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Ольга Лобода, вчитель-методист, вчитель зарубіжної літератури   Хмелівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад імені Івана Федька Роменської районної ради Сумської області.

Опубліковано у Історія, Наука і освіта, Уроки вікі. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s