Пам’яті вікіпедиста Андрія Квятковського

Андрій Квятковський

Андрій Квятковський, фото (с) Zbruč.eu

2 травня 2018 року пішов з життя Андрій Квятковський — львівський журналіст, краєзнавець та громадський діяч, який був активним дописувачем Вікіпедії під псевдонімом Kvandr.

Андрій Сафронович Квятковський народився 1957 року. З 1980-х років брав активну участь у громадській діяльності: один із засновників «Товариства Лева», ініціатор та організатор відновлення занедбаних могил Личаківського цвинтаря, учасник громадської екологічно-культурологічної ініціативи із збереження екології Дністра. Ще за радянських часів долучився до створення незалежної преси: працював спочатку в самвидавному «Поступі», згодом став першим головним редактором щоденного «Поступу». Пізніше працював на київських телеканалах СТБ, 1+1, 5 канал та ICTV, а в останні роки життя був редактором онлайн-видання Zbruč.eu.

Пан Андрій був одним із перших дописувачів української Вікіпедії: він зареєструвався під псевдонімом Kvandr у жовтні 2004 року, коли українська Вікіпедія мала заледве п’ять тисяч статей та сотню користувачів. Тоді Вікіпедії бракувало статей на найвідоміші теми, тож його першим внеском стала стаття про Нобелівську премію з літератури, а в наступні місяці він започаткував такі популярні статті як Прага або Гонгадзе Георгій Русланович. Одразу після смерті Папи Римського Івана Павла II виявилося, що про нього у Вікіпедії теж іще не було інформації — і пан Андрій швидко заповнив цю порожнечу, створивши статтю Іван Павло II, яка майже одразу була визнана спільнотою як одна з найкращих та отримала статус «вибраної статті». За іронією долі, стаття про самого Андрія Квятковського теж з’явилася у Вікіпедії лише після його смерті…

Його внесок розвивався разом із Вікіпедією: якщо в перші роки він писав на загальні, так потрібні тоді для енциклопедії теми, в останні роки життя він приділяв більше уваги своїй фаховій львівській тематиці, поповнивши Вікіпедію, зокрема, такими статтями як Скочиляс Мирослав Федорович або Шеля Якуб, адже з розвитком проекту статті на такі фахові теми ставали все ціннішими. Загалом протягом майже чотирнадцяти років участі в проекті Kvandr зробив понад 25 тисяч редагувань, створив близько 270 статей та відредагував понад 15 тисяч сторінок.

Андрій Квятковський був типовим «екзопедистом»: на своїй сторінці користувача він писав, що вважає за краще писати статті, ніж займатися іншими видами діяльності в проекті. Він зовсім не був на видноті — не був багатослівним в обговореннях, не брав участі в якихось гучних конфліктах, не хизувався своїми регаліями, а спокійно працював над статтями. Пан Андрій беззаперечно робив проект кращим, і його внесок до Вікіпедії збережеться як своєрідний віртуальний пам’ятник тому, як він ділився знаннями зі світом.

Серце Андрія Квятковського зупинилося 2 травня 2018 року внаслідок інсульту. 4 травня його поховали на Личаківському цвинтарі, про який він свого часу написав книгу та доповнив статтю у Вікіпедії…

Редактори української Вікіпедії та ГО «Вікімедіа Україна» висловлюють співчуття рідним та близьким загиблого Андрія Квятковського. У Вікіпедії створено сторінку, де можна залишити свої співчуття.

Вічна пам’ять!

  • Зазначення авторства на світлини: фото Андрія Квятковського (джерело: Zbruč.eu) є невільним; на нього не поширюються умови ліцензії Creative Commons Attribution Share-Alike.
Опубліковано у Особистості, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Пам’яті вікіпедиста Андрія Квятковського

  1. attolippip коментує:

    співчуваю 😦

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s