З 15 квітня до 14 травня тривав «Ізраїльський місяць у Вікіпедії», ініціаторами якого виступили Українська асоціація юдаїки за підтримки «Вікімедіа Україна» та «Вікімедіа Ізраїль». Приводом для заходу стало відзначення 70-річчя з дня проголошення Держави Ізраїль.
У місячнику взяли участь 35 користувачів, які створили 239 і поліпшили 14 статей.
Для учасників було підготовлено списки статей до створення у табличній формі, як для конкурсу CEE Spring, коли одразу можна бачити наявність статей іншими мовами та за бажанням обрати переклад як спосіб створення статті.
Семеро активних учасників створили понад 10 статей. Тематика стосується історії, політики, культури, економіки Ізраїлю. Активно дописувалися статті про видатних жінок, біографія яких пов’язана з Ерец-Ісраель. Вікіпедія поповнилася інформацією, яка зацікавить туристів: про населені пункти, заповідники та національні парки.
На думку ініціаторів заходу, найґрунтовнішими статтями, створеними за час місячника, стали:
- «Фауна Ізраїлю»
- «Судова система Ізраїлю»
- «Спорт в Ізраїлі»
- «Сільське господарство Ізраїлю»
- «Охорона здоров’я в Ізраїлі»
- «Операція “Гнів Божий”»
- «Хронологія Єрусалима»
- «Ізраїльське космічне агентство»
- «Зовнішня політика Ізраїлю»
- «Ревізіоністський сіонізм»
Автора статті «Фауна Ізраїлю» буде відзначено спеціальним подарунком.
За сукупністю створених і покращених статей із урахуванням їхньої глибини та якості визначено десять найактивніших учасників, які отримають тематичні призи.
Крім того, у межах місячника було створено низку статей із історії євреїв України. Хоча це й не передбачалося темою місяця, один автор кількох ґрунтовних внесків з цієї тематики отримає заохочувальний подарунок.
Нагородження найактивніших учасників «Ізраїльського місяця у Вікіпедії» відбудеться під час автобіографічної лекції Павла-Роберта Маґочія «Як я став україністом» (4 червня 2018, 18:00, Київ, вул. Сковороди 2, Музей НаУКМА).
Cторінка тематичного місяця у Вікіпедії
За інформацією Української асоціації юдаїки