Вікімедіа Україна на Atlas Weekend

З 3 по 8 липня у Києві проходив четвертий музичний фестиваль Atlas Weekend. Вперше за історію фестивалю, крім виступів відомих українських та закордонних музикантів, а також інших розваг, відвідувачі могли завітати на Алею громадських організацій, де були й ми.

Алея Громадських організацій, яку організатори фестивалю втілили спільно з Київським молодіжним центром та за інформаційної підтримки Міністерства інформаційної політики України, функціонувала протягом усіх днів фестивалю. Організації-учасники були відібрані на конкурсній основі і представники понад трьох десятків ГО отримали можливість розказати про себе у форматі ярмарку, представити свої проекти відвідувачам, запросити до лав волонтерів та активістів.

Алея ГО розташовувалась недалеко від входу на фестиваль. Ряд білих тентів можна було бачити одразу як пройти турнікети. Серед напрямків: екоактивізм, боротьба з корупцією, неформальна освіта, розвиток громад. Серед організацій: Let’s do it, Ukraine, «Дивовижні», ФРІ, «Опора», Громадський рух «Чесно» , Transparency International Ukraine, Teenergizer та інші.

Вікімедійці представляли проекти зі збільшення контенту у вікіпедії (конкурси статей та фотоконкурси), запрошували навчатися редагувати Вікіпедію, розповідали про переваги мобільного додатку Вікіпедія та проводили вікторину. Приємно було бачити, що зацікавлені не лише знають, що таке Вікіпедія, а багато хто мав досвід редагування.

«Алею ГО ми планували зробити ще минулого року, але втілити вдалося лише тепер, — говорить Олександр Санченко, відповідальний за комунікацію з органами державної влади та ініціатор Алеї ГО. — Є статистика, що  лише 8%  жителів Києва є членами ГО. Отже, величезна кількість не знає що це за сфера і чим займаються ці організації. Фестиваль — гарний майданчик поінформувати та, можливо, залучити, людей».

Atlas Weekend Festival Kyiv 2018 11

Вид на Алею громадських організацій

Atlas Weekend Festival Kyiv 2018 25

В палатці Вікімедіа Україна

«Участь у таких заходах корисна для «Вікімедіа Україна» в першу чергу завдяки загальній атмосфері. Наявність кількох десятків найкрутіших громадських організацій України на Алеї ГО дозволяє не лише допомогти популяризації Вікіпедії та суміжних вікі-проектів (що безсумнівно), а й повчитися корисного досвіду в інших колег і поспілкуватися з людьми, які змінюють Україну на краще», — каже Антон Процюк, член ГО «Вікімедіа Україна».

Atlas Weekend Festival Kyiv 2018 24

Розповідаємо про вікіпроекти

Atlas Weekend Festival Kyiv 2018 20

Місто-сад — проект, присвячений формуванню в Україні громадянського суспільства шляхом розвитку культури та публічних просторів.

Atlas Weekend Festival Kyiv 2018 18

Асоціація велосипедистів Києва на Алеї ГО

«Я часто користуюсь Вікіпедією, знаходжу досьє на “моїх пацієнтів”, зокрема народних депутатів, допомагає зорієнтуватися в їх біографії. Було б добре розширяти статті результатами наших розслідувань, щоб усі мали вичерпну інформацію для оцінки політиків, щоб вирішити чи варто за них голосувати», — коментує Антон Столяров, журналіст Bihus.Info.

Bihus.Info об’єднує антикорупційні проекти, які створює ГО «ТОМ 14» та ГО «Канцелярська сотня» : «Наші гроші з Денисом Бігусом». Також вони запустили kotyky.org.ua – перша суспільно-корисна онлайн-платформа, де можна обміняти час на благодійність. На Алеї ГО кожен міг заробити котика чи інший сувенір за знання відомих корупційних справ та антикорупційної системи в Україні.

Atlas Weekend Festival Kyiv 2018 19

Молодіжна платформа «YOUTH STAGE» – проект для активної молоді, яка бажає навчитись суспільно корисної та ефективної роботи в системі органів

«Вікімедіа Україна» дякує організаторам за запрошення! Це був цікавий та цінний досвід!

 

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s