«Книжкова Шафа» — перший конкурс українських Вікіджерел для книгоманів

«Книжкова Шафа» — це перший в історії конкурс з вичитки будь-яких вільних робіт у проекті Вікіджерела, який організовує ГО «Вікімедіа Україна».

Вікіджерела — це вільна бібліотека, де розміщуються тексти різноманітних джерел, які мають обов’язково відповідати двом умовам: не порушувати авторських прав і не змінювати змісту першоджерела.  

Метою конкурсу є наповнення проекту Вікіджерела; це дозволить згодом краще інтегрувати його в інші проекти Вікімедіа (наприклад, зі статті у Вікіпедії про твір можна буде одразу перейти до читання твору). У конкурсі можуть взяти участь  як досвідчені, так і нові користувачі, адже організатори обіцяють свою допомогу всім, хто її потребуватиме.

Конкурсний період триває з 20 липня до 20 грудня або поки не закінчиться призовий фонд. Учасники книжкового конкурсу зароблятимуть бали за кожну вичитану сторінку. Переможці  отримають призи від «Вікімедіа Україна» у вигляді обміну балів на книжковий сертифікат або книжку. Підсумки підводяться кожного місяця після 20 числа.

В силу того, що у Вікіджерела потрапляють старі видання, ви, вірогідно, матимете справу не з чинним правописом, до якого звикли, а зі складнішою орфографією. Це враховано у принципах оцінювання конкурсного внеску.

Наприклад, за вичитку однієї сторінки Кобзарь Тарас Шевченко. Частина трета 1895 року вам було б нараховано приблизно 1,3 бали, адже текст джерела написано желехівкою та у XIX столітті — це відповідає середній складності вичитки. Рахуємо за формулою: мінімум + правопис + століття + складність вичитки. А саме: 0,5 + 0,3 (желехівка) + 0,3 (XIX століття) + 0,2 (середня складність) = 1,3 бали. Відповідно, вичитавши таких 100 сторінок, ви отримуєте 130 балів, що дорівнює 130 гривням, які можна обміняти на подарунок. Ви можете продовжити роботу, а можете одразу обміняти зароблені 100 балів на сертифікат чи книгу, як переможець 5-го місця. При цьому, якщо оберете другий варіант, 30 балів, що залишилися, все одно у вас у запасі — на подальшу участь у конкурсі.

Крім того, найактивніші учасники отримають сувеніри з логотипом Вікіджерела та інші приємні подарунки.

Взяти участь у конкурсі може кожен! Ви можете обрати книжку, яку вам було б цікаво вичитувати, зі списку запропонованих Індексів, або ж обрати її самостійно, чи навіть завантажити її власноруч. Головна умова: не порушуйте авторське право.

Бажаємо успіху і наснаги у цій почесній місії! Без закладки ніхто не залишиться 🙂

Сторінка конкурсу та його правил доступна за посиланням.

Опубліковано у Конкурси, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to «Книжкова Шафа» — перший конкурс українських Вікіджерел для книгоманів

  1. Сповіщення: Екватор конкурсу «Книжкова Шафа» | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s