Харківські вікіпедисти провели тренінги для бібліотекарів Куп’янська та Первомайського

Минулими вихідними на Харківщині відбулись чергові віківишколи для місцевих бібліотекарів. Цього разу харківські вікіпедисти завітали до Куп’янська та Первомайського.

20 жовтня дві групи харківських вікіпедистів відправились до міст Куп’янська та Первомайського, де провели у місцевих міських бібліотеках віківишколи з редагування Вікіпедії для співробітників цих бібліотек, місцевих музейників та краєзнавців.

Учасники віківишколу у Куп’янську.
Наталія Ластовець, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Під час віківишколів їх учасники отримали базові знання про основні правила Вікіпедії та корисні поради, що стануть у нагоді у роботі з інформацією у Вікіпедії. Значну увагу було приділено питанням написання енциклопедичного тексту та створення нової чи редагування вже наявної статті за допомогою вікірозмітки. Значна увага приділялася питанням авторського права у Вікіпедії та її сестринських проектів та завантаженню зображень на Вікісховище. Під час практичної частини учасники віківишколів працювали над статтями у Вікіпедії, а після тренінгів отримали посібники та шпаргалки з редагування, а також інші матеріали.

У Первомайську тренінг відбувався у Первомайській центральній міській бібліотеці. У ньому брали участь співробітники та читачі цієї бібліотеки, та працівники Первомайського краєзнавчого музею. Під час тренінгу працювали над статтями про місто, район та населені пункти Первомайського району, установи культури в них тощо. Дмитро Власенко, член ГО «Вікімедіа Україна» зазначив, що серед інших, учасники тренінгу задавали питання щодо списків у Вікіпедії, особливостей їх створення та використання такої інформації. Тренер віківишколу Андрій Ревенко також відзначив, що одним з найбільш цікавих було запитання щодо випадків, в яких можна використовувати у Вікіпедії посилання на джерела, які зберігаються в архівах та фондах музеїв.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f8/Wikiworkshop_in_Pervomaiskyi_2018-10-20_10.jpg/640px-Wikiworkshop_in_Pervomaiskyi_2018-10-20_10.jpg

Дмитро Власенко розповідає про правила Вікіпедії у Первомайській міській центральній бібліотеці.
Blitz1980, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Під час практичного заняття у Первомайській міській  центральній бібліотеці.
Vlasenko D, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Разом з тим, під час вікітренінгу у Куп’янську над статтями працювали співробітники Куп’янської центральної районної бібліотеки (де і проходив захід), бібліотек міста Куп’янська та сільських бібліотек Куп’янського району. Було поліпшено статті про деякі населені пункти Куп’янщини та відомих осіб краю.

Теоретична частина віківишколу в Куп’янську.
Наталія Ластовець, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Бібліотекарі у Куп’янську працюють над своїми статтями у Вікіпедії
Kharkivian, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Як зауважила членкиня Громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Ластовець, «особливо багато запитань було щодо техніки написання текстів, які би не порушували авторське право, а також щодо світлин, які зберігаються у фондах бібліотек та інших установ. Також ставили питання про те, якими можуть бути джерела для статей та яким чином виправляти застарілу інформацію у статтях української Вікіпедії». Ще одна тренерка цього віківишколу Надія Липинська додала, що вікіпедисти змогли, попри брак часу, зробити маленьку експедицію містом і зробили низку світлин важливих адміністративних та соціо-культурних об’єктів міста, яких, на жаль, до цього часу не було у Вікісховищі.

Сергій Петров передає до Куп’янської центральної районної бібліотеки посібники з редагування Вікіпедії.
Наталія Ластовець, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Ці тренінги відбулися в рамках партнерської роботи Громадської організації «Вікімедіа Україна» з Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою та Управлінням культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації. Ідея подібних віківишколів полягає у тому, щоби навчити бібліотечних працівників користуватись Вікіпедією та заохотити їх до її наповнення матеріалами, насамперед, з друкованих видань про Харківщину, які зберігаються у цих закладах.

Для більшої зацікавленості колективів бібліотек та їх користувачів у листопаді цього року відбуватиметься конкурс серед публічних бібліотек м. Харкова та Харківської області із назвою «ВікіХарківщина 2018» з написання статей та завантаження фотографій до Вікіпедії.

Нагадаємо, що протягом вересня – жовтня відбулося низка віківишколів для співробітників бібліотек Харківської області, зокрема у Краснограді, Ізюмі та Чугуєві. Також тренінги для бібліотекарів, які відбудуться до та під час конкурсу «ВікіХарківщина 2018» протягом кінця жовтня – першої половини листопада, заплановані у ще низці міст Харківської області та в самому Харкові.

Опубліковано у Культура і мистецтво, Поточні події, Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Харківські вікіпедисти провели тренінги для бібліотекарів Куп’янська та Первомайського

  1. Сповіщення: У Харкові відбулись тренінгів для бібліотекарів Харкова та області | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: У Балаклії та Вовчанську відбулись віківишколи для бібліотекарів, музейників та освітян | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: У Харкові навчали редагувати Вікіпедію бібліотекарів Харків та області | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s