Підсумки Місяця революції та державності у Вікіпедії

З 14 листопада до 14 грудня в українській Вікіпедії проходив Місяць Української революції та державності. Приводом до нього стало відзначення 100-річчя з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки та інших пам’ятних дат української історії.

У тематичній толоці взяли участь 25 редакторів Вікіпедії, які створили 104 і поліпшили 11 статей. Семеро активних учасників створили понад 5 статей, а найактивніша користувачка Ольга Лобода – 35. Хтось обирав статтю до написання з підготовленого списку, хтось  відшукував прогалини у Вікіпедії самостійно.

Тематика була широка і стосувалася історії, політики, культури, економіки доби Української революції 1917–1921 років. Тепер у Вікіпедії є, зокрема, статті про Возз’єднання Закарпаття із ЗУНРПаспорт громадянина УНР, Австралійський флот на Чорному морі 1918–1919Державний вістник. Найбільше було створено статей про персоналії періоду Української революції, на основі біографій про них — всього понад 50 статей.

Одна з категорій, що пропонуваласась учасникам як завдання для отримання відзнаки, залишилась без переможця — протягом місячника жодна зі статей на тему місячника не отримала статусу доброї. Втім, це ще може змінитися, адже Список підсудних «Процесу ЦК УПРС», створений під час акції, зараз є кандидатом на отримання статусу «вибраний», і до голосування ще можна долучатися.

Найактивніша авторка місяця Ольга Лобода також без особливої конкуренції виборола перемогу у спецномінації від Українського інституту національної пам’яті, присвяченій місцям пам’яті. За її результатами українська Вікіпедія поповнилася статтями про пам’ятники і пам’ятні знаки, поставлені на честь видатних діячів Української революції, що зробили вагомий внесок у розбудову української державності. Також ця спецномінація охоплювала архітектурні споруди, у яких відбувалися важливі події у період з 1917 по 1921 роки. Пані Ольга започаткувала 12 статей на ці теми.

За сукупністю створених і покращених статей із урахуванням їхньої якості визначено найактивніших учасників, які отримають сувеніри з логотипом Вікіпедії.

Не пропустіть вікітолоки й у новому році, слідкуйте за сторінкою проекту!

Ukrainian revolution 1917-1921 monthly contest logo-02

Нагадаємо, що «Вікімедіа Україна» пропонує ініціаторам тижнів допомогу в поширенні інформації та надає сувеніри.
Опубліковано у Вікітижні | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s