Допоможіть доповнити Вікіпедію статтями про науковиць

1 червня в українській Вікіпедії почнеться конкурс статей «Жінки у STEM», який організовують ГО «Вікімедіа Україна» та Фонд ООН в галузі народонаселення. До кінця червня запрошуємо писати про жінок в науці для Вікіпедії та змагатися за призи. Мета конкурсу — зробити більш видимими досягнення жінок в науці та допомогти зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії.

Навіщо писати про жінок у STEM?

File:Stem girls3.svg

Як і в Україні, так і по всьому світу, галузі STEM (наука, технології, інженерія, математика) залишаються стереотипно «чоловічими»: кількість жінок у цих сферах значно менша за кількість чоловіків, а досягнення жінок у STEM не завжди достатньо висвітлюються в інформаційному полі.

Важливе завдання конкурсу — проілюструвати історії успіху жінок у точних і природничих науках, щоб мотивувати дівчат не боятися обирати кар’єру у STEM-галузях. Чим більше жінок зможуть дізнатися більше про видатні досягнення інших жінок, тим більше це буде мотивувати їх до звільнення від гендерних стереотипів і підвищувати представництво жінок в суспільному житті загалом.

На думку Єлизавети Гафич, яка працює дизайнеркою в проекті U-Report Ukraine (UNICEF) та Prozorro і перемогла у змаганні за найкращий логотип для конкурсу:

Ми живемо в соціумі, у якого є свої правила та є думки, які ми вважаємо загальноприйнятими, а отже і правильними. Це заважає нам не тільки в особистих виявленнях бажань, а і в подальшому виборі професії…. Саме приклади успіху жінок у STEM є ідеальним варіантом для того, щоб закласти зерно усвідомлення в голови молоді, що буває інакше. Потрібно показати, що жінка може бути щасливою й успішною, будуючи кар’єру в галузях STEM.

Крім цього, конкурс має на меті розширити українську Вікіпедію. Близько 30 відсотків науковців у галузях STEM є жінками, але пропорція статей у Вікіпедії про значимих жінок-науковиць є значно нижчою. В українській Вікіпедії залишаються невисвітленими багато важливих тем. Наприклад, ми не маємо статті про першу американку-професійного астронома Марію Мітчелл — чи про тест Фінкбайнер, який допомагає науковим журналістам уникати гендерної упередженості у статтях про жінок в науці.

Умови конкурсу

814px-woman_teaching_geometry

Жінка викладає геометрію, ілюстрація XIV століття

Основний напрямок конкурсу — біографічні статті про жінок-науковиць у галузі STEM. Однак тему конкурсу можна трактувати широко і писати також про жінок, які не є науковицями, але пов’язані з точними та природничими науками (наприклад, підприємиці у цій галузі), а також на оглядові теми.

Взяти участь у конкурсі можуть усі зареєстровані користувачі й користувачки Вікіпедії. При виборі тем статей можна використовувати список пропонованих статей або обрати свою. 

Автори найбільш якісного внеску в рамках конкурсу отримають цінні призи від організаторів, а всі активні учасники — заохочувальні призи та сувеніри. Також можна буде отримати призи за перемогу в окремих спецномінаціях, які організатори оголосять додатково.

Із запитаннями звертайтеся до оргкомітету: stem@wikimedia.org.ua

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s