Конкурс «Жінки у STEM» оголошує спецномінацію на найкращу статтю про популяризаторку науки

Організатори конкурсу статей «Жінки у STEM» разом із науково-популярним порталом «Моя наука» оголошують спецномінацію «Популяризаторка науки». Окремий приз отримає авторка чи автор найбільш якісної біографічної чи оглядової статті на тему жінок, які займаютьcя популяризацією точних і природничих наук.

Впродовж червня 2019 року в українській Вікіпедії триває конкурс «Жінки у STEM», організований ГО «Вікімедіа Україна» та Фондом народонаселення ООН. Окрім загального заліку за внеском створених і поліпшених статей організатори пропонують і спецномінації, зокрема за статті про науковиць з України та дівчат, що досягли успіхів у STEM-галузях у молодому віці.

Новий спеціальний приз у номінації «Популяризаторка науки» пропонує науково-популярний портал «Моя наука». Ним будуть нагороджені учасник чи учасниця конкурсу, які створять найбільш якісну статтю/статті про жінок, які відомі популяризацією науки у галузях STEM (точні та природничі науки).

1280px-scott_2014

Американська біологиня й антропологиня Юджині Скотт, відома діяльністю в галузі популяризації науки. Про неї є стаття англійською, російською і ще 11 мовами, але немає в українській Вікіпедії (Фото: Sgerbic, CC BY-SA 3.0).

Оцінювати статті будуть представники та представниці команди «Моя наука», а також досвідчені вікіпедистки. Один або декілька призів буде вручено під час загальної церемонії нагородження, на яку організатори запросять переможців спецномінації.

Як взяти участь у спецномінації

Щоб подати створену або поліпшену вами статтю на конкурс та до цієї спецномінації, додайте на її сторінку обговорення такий текст:

{{Жінки у STEM|{{subst:REVISIONUSER}}}} 

{{Жінки у STEM/Популяризаторки}}

В рамках спецномінації писати можна про будь-кого, якщо предмет відповідає темі конкурсу й спецномінації і правилам Вікіпедії. Незабаром організатори підготують детальніші списки пропонованих тем для створення в цій спецномінації; зараз для натхнення можна використати список популяризаторок науки, про яких є статті в англійській Вікіпедії.

Критеріями вибору статті переможця будуть її інформативність, якісне оформлення джерел, гарний стиль. Зокрема, в біографічній статті мають бути вказані не лише ключові дати та події життя людини, але й висвітлений за вторинними джерелами її внесок у популяризацію науки, а також і в наукові дослідження, якщо особа ними займалася. Усі нетривіальні твердження в статті мають бути підтверджені надійними джерелами, оформленими як виноски. Перевагу буде віддано статтям, написаним енциклопедичним стилем: без канцеляризмів, без списку-переліку дат, без художніх зворотів й яскравих епітетів, із використанням доречної наукової термінології та релевантної вікіфікації.

Про «Мою науку»

Науково-популярний портал «Моя наука» був створений 2011 року як вільний майданчик для об’єднання зусиль науковців, викладачів, любителів науки в розповсюдженні наукових знань в українському суспільстві. «Моя наука» публікує науково-популярні статті з різних галузей науки, розміщує оголошення про науково-популярні події в Україні, збирає посилання на подібні онлайн-ресурси. Крім того, портал є співорганізатором офлайнових заходів «Дні науки», щорічного Маршу за науку в Києві та семінару «Київський клуб „Еволюція“».

«Моя наука» є постійним партнером Конкурсу наукових фотографій, що його з 2015 року проводить «Вікімедіа Україна» (наступного разу конкурс пройде в жовтні цього року). Проблеми представлення жінок у науці дуже близькі для «Моєї науки». Серед команди порталу та його авторок багато науковиць у галузі біології, математики, медицини, фізики, літературознавства. Вони всі в тій чи іншій мірі зустрічалися з упередженим ставленням до жінок у науці. Розповідати про популяризаторок науки важливо для «Моєї науки»: наприклад, перших статей з історії науки на сайті була розповідь про дослідницю в галузях хірургії та генетики Надію Добровольську, яка вела широку популяризаторську діяльність медичних наук у Франції та в Америці.

Бажаємо вам наснаги, адже ми з вами робимо чудову справу — розповідаємо світові про внесок жінок у науку та її популяризацію!

Опубліковано у Анонси, Конкурси. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Конкурс «Жінки у STEM» оголошує спецномінацію на найкращу статтю про популяризаторку науки

  1. Сповіщення: Результати конкурсу статей «Жінки у STEM» | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s