1034 статті і фіка з Послом: підсумки тижня Швеції у Вікіпедії

30 червня в українській Вікіпедії завершився тиждень Швеції. Ініціатором вікітолоки виступило Посольство Швеції в Україні, яке разом з Вікімедіа Україна визначило авторів найбільшого та найбільш якісного внеску. 18 липня вони отримали подарунки особисто від Посла Швеції в Україні Мартіна Хагстрьома.

Тепер в українській Вікіпедії є статті про всіх прем’єр-міністрів Швеції починаючи з Луї Ґергарда де Геера, який першим обійняв цей пост у 1876 році — це один із результатів Тижня Швеції, який тривав в українській Вікіпедії з 6 по 30 червня. ГО «Вікімедіа Україна» та Посольство Швеції в Україні організували цю акцію спільнописання до Дня Шведського Прапора, який святкується 30 червня.

Утім, результати Тижня Швеції далеко не обмежуються створенням статей про всіх шведський прем’єр-міністрів. Цей проект — 266-ий за рахунком тематичний тиждень в українській Вікіпедії — став одним з найпродуктивніших таких тижнів за кількістю статей в історії проекту.

3

Найактивніші учасники Тижня Швеції на нагородженні в Посольстві Швеції. (Фото: Посольство Швеції, публікується зі згоди автора).

Протягом червня 45 учасників й учасниць проекту створили 968 нових статей (без урахування кількох десятків службових сторінок — файлів, шаблонів і категорій) і поліпшили ще 66 статей. Завдяки цьому в українську Вікіпедію було додано близько 900 тисяч слів до тем, що стосуються Швеції. 

Також чотири статті було створено й поліпшено у Вікімандрах — сестринському проекті Вікіпедії, присвяченому туризму. Найактивніше учасники Тижня писали про історію й політику, географію, спорт та культуру Швеції.

Найґрунтовнішою статтею проекту визначено статтю «Військова історія Швеції», яка детально описує основні віхи мілітарної історії Швеції з давніх часів і епохи вікінгів до відновлення призову на військову службу в 2017 році, використовуючи матеріали англійської, фінської та шведської Вікіпедії.

Місяць Швеції у Вікіпедії проходив не вперше. У 2013 році аналогічна вікітолока поповнила в українську Вікіпедію аж на 1270 статей. Активним учасником обох тематичних тижнів був Андрій Гречило (користувач: Herald63). У цьому році він також виборов звання найактивнішого учасника.

Андрій розглядав цьогорічний Тиждень Швеції як продовження незавершених справ 6-річної давності. Тому цього разу він створив статті про адміністративні центри Швеції, яких ще бракувало, а також написав багато статей про містечка й герби і про спорт —  чемпіонати з популярних у Швеції хокею та бенді. Загалом Андрій створив 353 нові статті і поліпшив 31 статтю, додавши в українську Вікіпедію понад 300 тисяч слів.

Список учасників, які зробили найбільший сукупний внесок:

 1. Herald63
 2. Nykonchuk
 3. Андрій Гриценко
 4. Валентина Кодола
 5. Learned cat
 6. Стефанко1982
 7. Lxlalexlxl
 8. NV
 9. Анна Мороз
 10. Hotaru.d (авторка найґрунтовнішої статті Тижня: Військова історія Швеції).

Фіка з Послом: як нагороджували найактивніших учасників Тижня

DSC_0038

Посол Швеції Мартін Хагстьром розпитує найактивніших учасників проекту про те, які статті їм найбільше запам’яталися. (Фото: Посольство Швеції, публікується зі згоди автора).

Щоб привернути увагу до проекту й відзначити найактивніших учасників, Посольство Швеції в Україні пообіцяло сувеніри всім активним учасникам проекту і особливі подарунки й запрошення на нагородження до Посольства найактивнішим.

Десять переможців проекту отримали запрошення на фіку (традиційне шведське кавування) з Послом Швеції в Україні Мартіном Хагстрьомом Пан Хагстрьом подякував вручив переможцям Тижня за їхній внесок і вручив подарунки під Посольства Швеції. Усі найактивніші учасники отримали брендовану універсальну батарею (power bank), книгу «Лаґом. Шведські секрети щасливого життя» і набір пам’ятних сувенірів. Herald63, котрий посів перше місце, отримав головний приз — сертифікат на відвідання курсу шведської мови.

1

Учасників нагородження запросили на фіку — традиційне шведське кавування. (Фото: Посольство Швеції, публікується зі згоди автора).

Зустріч найактивніших учасників дозволила їм познайомитися між собою і обмінятися своїм досвідом та мотивацією долучитися до Тижня Швеції. Усі найактивніші учасники мали різний фокус у своїй роботі: наприклад Валентина Кодола писала здебільшого на історичні теми, NV про політику, Анна Мороз сконцентрувалася на шведських фільмах, а Андрій Гриценко, пам’ятаючи про проблему гендерного дисбалансу у Вікіпедії, створював статті майже виключно про жінок. 

DSC_0015

Учасники нагородження у резиденції Посла Швеції. (Фото: Посольство Швеції, публікується зі згоди автора).

Всі учасники мали різний досвід та зацікавлення. Наприклад, Herald63 зробив перше редагування у Вікіпедії понад 10 років тому, а Nykonchuk створив першу статтю під час цьогорічного WikiGap у Львові. Хтось долучився до Тижня Швеції через свій інтерес у тематичних тижнях загалом, а хтось — виключно завдяки темі Швеції. Утім, усіх учасників й учасниць — як топ-10 найактивніших, так і 35 інших користувачів, що долучилися до тижня, сподіваємось, об’єднало прагнення наповнювати українську Вікіпедію й створювати цінний україномовний контент.

Сторінка Тижня Швеції у Вікіпедії>>

Опубліковано у Вікітижні. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to 1034 статті і фіка з Послом: підсумки тижня Швеції у Вікіпедії

 1. Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2019 році | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s