Триває онлайн-марафон «Це зробила вона»: Долучайтесь!

Якщо загуглити ім’я письменниці Галини Яструбецької або меценатки Наталії Уварової, серед результатів статей у Вікіпедії не буде. Навіть попри те, що ці діячки достатньо значимі, щоб про них були статті у найпопулярнішій онлайн-енциклопедії. Щоб таких випадків було менше, ми проводимо вікімарафон «Це зробила вона».

В українській Вікіпедії є значний гендерний дисбаланс: з усіх статей-біографій — лише 15% статей про жінок. Подібний розподіл в тій чи іншій мірі характерний і для інших мовних розіділів. Статті українською про відомих жінок часто є недостатньо повними, порівняно з аналогами іншими мовами. Наприклад, стаття про Еллен Спароу, французької лікарки українського походження, українською мовою є суттєво коротшою ніж в англійській Вікіпедії.

Будь-хто може допомогти виправити ситуацію — вписати видатну українську письменницю, художницю чи вчену в найбільшу енциклопедію у світі, а також ширше розкрити особистість відомої українки у вже існуючій статті. Будь-хто може, але не всі знають — і тому «Вікімедіа Україна» разом з Embassy of Sweden in Kyiv, Національним демократичним інститутом і Grammarly Kyiv  запрошує долучатися до онлайн-марафону «Це зробила вона», який триває з 4 до 11 жовтня у Вікіпедії.

Частиною марафону стала вікізустріч 5 жовтня в київському офісі Grammarly, учасники якої створили та покращили понад 25 статей.

Килина Бішер, авторка; Катерина Єгорушкіна, авторка; Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» НДІ-Україна презентують двотомник «Це зробила вона». Авторка фото: Юлія Кочетова-Набожняк

На зустрічі презентували двотомник про видатних українок «Це зробила вона» і «Це теж зробила вона» . Це найбільший за авторським складом проект в Україні, у якому йдеться про 100 українок, відомих як в Україні, так і в усьому світі.

Антон Процюк, менеджер проектів «Вікімедіа Україна», розповідає про принципи роботи української Вікіпедії. Авторка фото: Юлія Кочетова-Набожняк

Антон Процюк, менеджер проектів «Вікімедіа Україна», розповів присутнім про основні принципи роботи Вікіпедії, правила створення та редагування статей, а також відповів на питання аудиторії. Зокрема, пояснив, що Вікіпедію може редагувати будь-хто, і вона не має редакційної колегії чи професійних авторів; кожен користувач і користувачка інтернету може долучитися до створення та редагування статей.

Учасники і учасниці зустрічі змогли перезнайомитися та поспілкуватися у перерві на фіку — особливу шведську традицію пити каву з булочками з корицею та тістечками.

Авторка фото: Юлія Кочетова-Набожняк

Основна частина марафону передбачала покращення вже започаткованих та створення нових статей в українській Вікіпедії про жінок. Обрати тему статті можна було як і запропонованого списку, так і з власних вподобань. Досвідчені вікіпедист(к)и допомагали початківцям.

Авторка фото: Юлія Кочетова-Набожняк

З початку марафону уже створено і поліпшено 134 статті; 25 із них на вікізустрічі у Києві. До кінця марафону ще цілих три дні, тож можна встигнути створити і поліпшити ще не один десяток статей!

Додавати і покращувати статті в рамках марафону можна до 11 жовтня як в українську Вікіпедію, так і в будь-який інший мовний розділ. Активні учасники та учасниці отримають сувеніри та подарунки.

Сторінка марафону в українській Вікіпедії

Сторінка міжнародного марафону

Опубліковано у Поточні події, Проекти з партнерами, Публічні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s