Нагороджені найкращі фото природи у конкурсі «Вікі любить Землю» 2019

26 жовтня у Києві було нагороджено переможців української частини міжнародного конкурсу фотографій природоохоронних об’єктів та територій для Вікіпедії під назвою «Вікі любить Землю». Було відзначено авторів найкращих десяти світлин загальної номінації та найкращих фото з кожного регіону України; учасників, що зафіксували найбільшу кількість пам’яток; переможців спеціальних номінацій для фотографій з Києва та фотографій з повітря.

Мета конкурсу — створення найповнішої бази фотографій пам’яток природи для ілюстрування Вікіпедії та інших вікіпроєктів. Протягом травня всі охочі могли подати фотографії власного авторства, зроблені у період конкурсу або раніше, після чого журі та оргкомітет визначило переможців у кількох номінаціях. Автори найкращих світлин та найбільш активні учасники отримали цінні призи.

В українській частині «Вікі любить Землю» завантажено майже 10 тисяч фотографій об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, на яких зафіксовано 1648 пам’яток. Участь у конкурсі взяли 300 авторів.

«Цього року у конкурсі взяли участь 37 країн. Це глобальна ініціатива, заснована в Україні; вона сприяє не лише наповненню Вікіпедії та сестринських вікіпроєктів фотографіями пам’яток природи, а й привертає увагу до збереження об’єктів природно-заповідного фонду та має на меті сформувати якнайповнішу базу вільних фотографій пам’яток природи України», — розповів менеджер проєктів ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк.

Усі світлин завантажено учасниками у Вікісховище на умовах вільної ліцензії Creative Commons Attribution Share-Alike Unported 4.0 чи іншій схожій ліцензії, які дозволяють вільне розповсюдження та використання світлин навіть в комерційних цілях за умови вказування автора та поширення тієї ж ліцензії на похідні твори. Вже понад 350 фотографій ілюструють статті Вікіпедії та інших вікіпроєктів.

Наймайстерніше, за оцінками журі, вдалося зафіксувати місцевості на території Закарпаття, Криму, Івано-Франківської, Рівненської, Миколаївської, Тернопільської, Херсонської, Полтавської, Чернівецької областей та Києва.

У межах проєкту були нагороджені автори найкращих фотографій та автори, що сфотографували найбільшу кількість об’єктів, загалом та за областями. Найкращі десять світлин наводяться нижче.

10 найкращих світлин загальної номінації подано нижче та доступні за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Wiki_Loves_Earth_2019_in_Ukraine/Top-10.

Пагорби і відроги хребта Мармароси, Карпатський біосферний заповідник. Найкраща фотографія Закарпатської області
(Пивовар Павло)
Панорама зимового світанку на Ай-Петрі з хмарами над морем. Найкраща фотографія АР Крим
© Дмитро Балховітін, ліцензія СС BY-SA 4.0
Рододендрон карпатський на горі Вухатий камінь, Карпатський національний природний парк. Найкраща фотографія Івано-Франківської області
© Михайло Ременюк, ліцензія СС BY-SA 4.0
Павук-стрибун у Рівненському природному заповіднику. Найкраща фотографія Рівненської області
© Дмитро Трофимчук, ліцензія СС BY-SA 4.0
Мартини тонкодзьобі (Larus genei), Національний природний парк «Білобережжя Святослава». Найкраща фотографія Миколаївської області 
© Сергій Рижков, ліцензія СС BY-SA 4.0

Олені благородні, Національний природний парк «Джарилгацький». Найкраща фотографія Херсонської області
© Larysa Uhryn, ліцензія СС BY-SA 4.0
Дві сови виду «сова вухата» на гілці, Національний природний парк «Кременецькі гори». Найкраща фотографія Тернопільської області 
© Володимир Бурдяк, ліцензія СС BY-SA 4.0
Панорама пагорбів над Дністром; Шишкові горби, Кельменецький район. Найкраща фотографія Чернівецької області 
© Сергій Зисько, ліцензія СС BY-SA 4.0
Світанок на Сулі; Околиці села Малоселицького. Найкраща фотографія Полтавської області
© Pavlo Prystai, ліцензія СС BY-SA 4.0
Миша в національному природному парку «Голосіївський». Найкраща фотографія Києва
© Natalie Yefimova, ліцензія СС BY-SA 4.0

Про конкурс:

«Вікі любить Землю» — це частина міжнародного конкурсу Wiki Loves Earth, який був започаткований в Україні у 2013 році; цього року у ньому беруть участь 37 країн. Усього за всю історію конкурсу учасники сфотографували понад три тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Метою конкурсу є створити якомога повнішу базу вільних фотографій пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України для ілюстрування Вікіпедії та інших проєктів. Детальну інформацію про конкурс можна дізнатися на веб-сайті: http://wikilovesearth.org.ua/.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні і займається популяризацією вікіпроєктів Фонду Вікімедіа, найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Опубліковано у Конкурси, Поточні події, Прес-релізи, Публікації. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s