Європейська весна 2019 зігріває результатами

7 грудня відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «Європейська весна», що проходив в українській Вікіпедії з 21 березня до 31 травня. Змагання принесло втішні результати, про які докладно розповімо в цьому дописі.

File:CEE Spring 2019 in Ukraine award ceremony 03.jpg
Фото з церемонії нагородження переможців
Авторка фото: Liza Chekhovska, CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication

Мета конкурсу

Європейська весна 2019 є українською частиною міжнародного конкурсу CEE Spring 2019. Його мета полягає в тому, щоби доповнити Вікіпедію статтями про Центральну і Східну Європу різними мовами, а оцінка внесків учасників залежить від обсягу та якості доданої інформації. У виборі тем обмежень майже не було, головна умова — аби вони стосувалися країн, що входять до регіону. Цьогоріч у топ-10 найпопулярніших тем, на які учасники українського конкурсу започатковували нові статті увійшли категорії «література», «суспільство» та «наука».

Це найбільший конкурс статей серед тих, які проводить «Вікімедіа Україна» й у 2019 році конкурс проводився вже вп’яте.

Організація змагання

Конкурсанти могли писати статті за 48 тематичними категоріями, які охоплювали всі сфери життя. Водночас, за правилами конкурсу дозволялось обрати одразу декілька, і в декількох отримати перемогу.

Важливу роль відігравала не лише кількість статей, але і якість — їх оцінювали члени журі: Mcoffsky, Babizhet, Sergento, Alecs, A1, Haida, Yakudza, Goo3.

Оцінювання відбувалося за такими критеріями як інформативність і повнота, структурованість, достовірність, якість мови. До оцінок журі додавались такі показники як розмір та його коефіцієнт і остаточний бал визначала формула

Кожен член журі перевіряв різну кількість статей; найбільше — понад половину статей конкурсу — перевірив Ігор Маковський (користувач Mcoffsky). Ми дуже вдячні всім суддям за те, що інвестували свій час у перевірку такої значної кількості матеріалу.

Волонтерити в оргкомітеті конкурсу зголосились вікіпедист(к)и Tohaomg, NickK, JTs і Yasnodark.

З 1 по 31 травня конкурс проходив також у сестринських вікіпроектах — у Вікімандрах та Вікіцитатах.

File:CEE Spring 2019 in Ukraine award ceremony 15.jpg
Фото з церемонії нагородження переможців
Авторка фото: Liza Chekhovska, CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication

Результати

Цьогоріч на розгляд журі потрапило 1772 статті, які створив 81 учасник конкурсу.

Переможцем конкурсу за загальною кількістю балів став Андрій Гриценко, який набрав 5534 бали за створення 396 статей. На другому місці — користувач Learned cat зі 3004 балами та 205 статтями. Третє місце посів користувач lxlalexlxl, який здобув 2905 балів за 137 статей.

Водночас користувач Learned cat переміг у найбільшій кількості категорій — тринадцяти, Андрій Гриценко у восьми, і Nina Shenturk стала переможницею в шести.

File:CEE Spring 2019 in Ukraine award ceremony 21.jpg
Групове фото з церемонії нагородження переможців
Авторка фото: Liza Chekhovska, CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication

Цього року найпопулярнішими тематичними категоріями стали: «жінки»,‎ «спорт»,‎ «культура»,‎ «природа та географія»‎ і «наука». Що стосується географії тем статей, то предмети, явища, персоналії, про яких писали учасники, стосувались головним чином Росії, Румунії й Молдови (сумарно понад 600 статей). Одразу за ними слідують Австрія (96), Литва (94) та Хорватія (94).

Переможці змагання отримали сувеніри від організаторів та сертифікати на покупки в інтернет-магазинах. Усі учасники, котрі написали принаймні п’ять статей у межах конкурсу, також отримають сувеніри. Перевіряйте свою вікіпошту 🙂

Цьогоріч Україна посіла перше місце за кількістю створених у рамках змагання статей. Одразу за нею йдуть Узбекистан і Польща; на четвертому і п’ятому місцях — Угорщина та Боснія і Герцеґовина.

Що далі?

Вікіпедійна спільнота оптимістично дивиться на майбутнє конкурсу, а це означає, що наступного року ми плануємо провести його знову. Слідкуйте за оновленнями блогу «Вікімедіа Україна», аби відслідковувати актуальні вікіпедійні події.

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Європейська весна 2019 зігріває результатами

  1. Сповіщення: WikiScience Contest 2019: підсумки | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2019 році | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: У Вікіпедії розпочинається Європейська весна 2020 | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s