WikiScience Contest 2019: підсумки

22 грудня відбулось нагородження переможців конкурсу статей та фотографій на наукову тематику «WikiScience Contest 2019», що проходив в українській Вікіпедії з 1 до 30 листопада 2019 року. Ми раді сприяти популяризації та доступності наукових знань і ділимось результатами цього проекту з вами.

Про WikiScience Contest

Головна мета конкурсу — наповнити українську Вікіпедію якісними статтями та зображеннями з різних галузей науки. Взяти участь у конкурсі статей могли усі, хто цікавиться або знається на археології, біології або фізиці.

На конкурс зображень можна було подавати світлини, що показують об’єкти та результати досліджень, вчених під час роботи чи їхнє дослідницьке обладнання. Всього було 7 номінацій, докладніше про які нижче.

Перемогу присуджували члени журі — спеціалісти з різних галузей науки, а бути волонтерами організаційного комітету зголосились користувачі Brunei, Venzz, Kharkivian і Friend. Переможці конкурсів нагороджувались дипломами та подарунковими сертифікатами інтернет-магазинів.

Цьогоріч учасники та учасниці створили та поліпшили у Вікіпедії приблизно 40 статей і завантажили у Вікісховище понад 300 нових зображень. Найбільшу кількість статей написали у категорії «Археологія», а найбільше зображень завантажили у категорії «Живі організми».

Переможці

Почнемо з конкурсу статей. У номінації «Археологія» перемогла стаття «Археологічні дослідження Кам’янської Січі» користувачки Kseniya 7, у категорії «Зубчаста звивина» — Павло Іванов, й у номінації «Фізика» перемогла Ірина Лапчук, яка написала статтю «Газова хроматографія». Список усіх статей, які зайняли призові місця, можна знайти на сторінці конкурсу у Вікіпедії.

І до конкурсу світлин. Загалом у 7 категоріях члени журі обрали 21 найкраще зображення 18 авторів. Друге та третє місця у номінаціях також є призовими — себто такими, що принесли конкурсантам нагороду. Усі переможні зображення можна переглянути і завантажити у Вікісховищі.

Світлини, що посіли перше місце у категоріях:
Нефотографічні зображення
Астрономія
Колажі

 

Мікроскопія

 

Люди в науці

 

Живі організми

 

Загальна категорія

Так прокоментував цьогорічне змагання Антон Сененко, член журі конкурсу зображень:

«Рівень конкурсу зріс, оскільки цьогоріч до участі було подано надзвичайно мало нерелевантних зображень: тих, які не стосуються науки, або тих, що мають надзвичайно низьку інформативність. Я не можу сказати, що в усіх категоріях було достатньо сильних робіт, тим не менш, журі довелося кілька разів «поламати списи», аби з декількох обрати найдостойніших.
Що особливо тішить: люди тягло подаються на конкурс, детально продумують композиції, приділяють увагу якості фотографії та вигадують інформативні, наукові підписи. Маю сподівання, що з року в рік кількість учасників зростатиме в геометричній прогресії, хоча й розумію, що це додасть мені ж безсонних ночей. Однак я готовий».

Проведенням змагання опікувалась громадська організація «Вікімедіа Україна», за підтримки порталу «Моя наука» та науково-популярного заходу «Дні науки». Церемонія нагородження пройшла в Астрономічній обсерваторії КНУ. Світлини, зроблені під час заходу, можна проглянути у Вікісховищі.

Дивіться також:

Вікіпедія для школи: конкурс статей на тему шкільної програми

Найкращі світлини пам’яток культури України 2019. ФОТО

Європейська весна 2019 зігріває результатами

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s