«Не ридать, а внесок здобувати!»: Триває конкурс «Книжкова Шафа»

В українському проєкті онлайн-бібліотеки Вікіджерела до 31 травня триває «Книжкова Шафа». Від початку конкурсу до нього долучилися уже півтора десятка людей, спробуйте і ви.

Вікіджерела — це сестринський проєкт Вікіпедії: вільна онлайн-бібліотека, до творення якої можуть долучатися усі охочі. Із 15 лютого до 31 травня 2020 року в україномовному розділі Вікіджерел триває конкурс «Книжкова Шафа 2020». Щоб взяти в ньому участь, потрібно вичитувати скановані книги. За вичитку можна отримати призи: книги або сертифікати на їхню покупку.

Вичитувати можна пропоновані організаторами твори, а також власноруч завантажені роботи. Зверніть увагу, що у Вікіджерелах можна публікувати лише твори, розміщені під вільною ліцензією Creative Commons або праці, термін авторських прав на які минув.

У межах конкурсу учасники та учасниці вже вичитали (розмістили, опублікували, розпізнали тощо) твори «Гетьманованнє Самійловича» — Микола Костомарова з серії «Руська історична бібліотека», «Поезії» — українського поета та письменника Майка Йогансена, і багато праць Івана Франка: «Без праці», «Малий Мирон і иньші оповідання», «Мойсей», «Чотири казки», «Панталаха і иньші оповідання».

Як бачимо, наш заклик розпізнавати твори Івана Франка отримав хороший відгук! Звісно, українських робіт у суспільному надбанні, насправді значно більше, тому роботи ще багато.

Список розпізнаних творів органічно доповнює оповідання Андрія Веретельника «Маруся Богуславка». Серед всього варто відзначити відомого львівського поета Богдана-Ігоря Антонича та його збірку «Три перстені», а також історичні дослідження Мирона Кордуби «Богдан Хмельницький у Белзчині й Холмщині», «Болеслав-Юрій II».

Станом на початок квітня про участь в конкурсі заявили 16 користувачів/чок. Але це далеко не межа! Тож ми закликаємо зареєстрованим та ще незареєстрованим: якщо маєте вільний час — можете використати його з користю для розвитку вільної бібліотеки українською мовою. Не бійтесь пробувати та робити помилки. 

Для полегшення вичитки можете використовувати програми OCR. Ознайомтесь з правилами та довідкою, оберіть твір до вичитки, і сміливо починайте. Це справді захоплює і гарно відволікає від поточних новин. Адже не ридать, а внесок здобувати

Читайте також:

Найпопулярніші твори у Вікіджерелах у 2019 році

Опубліковано у Конкурси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to «Не ридать, а внесок здобувати!»: Триває конкурс «Книжкова Шафа»

  1. Сповіщення: Розбираємо «Книжкову Шафу»: Підсумки конкурсу у Вікіджерелах | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s