1800 статей і перша політична бранка Бразилії: Результати WikiGap 2020

Протягом березня в українській Вікіпедії відбувся марафон WikiGap, який має на меті розповісти світові про видатних жінок та зменшити гендерну нерівність у Вікіпедії. Розповідаємо, про що писали учасники й учасниці марафону в українській Вікіпедії і підводимо підсумки.

Результати WikiGap 2020 в українській Вікіпедії

«Вікімедіа Україна» організовує WikiGap в українській Вікіпедії із 2018 року. Цей проєкт є частиною міжнародної кампанії WikiGap, яка була ініційована у 2018 році Міністерством закордонних справ Швеції та некомерційною організацією «Вікімедіа Швеція».

Цьогоріч «Вікімедіа Україна» проводила WikiGap в українській Вікіпедії із 1 по 31 березня у партнерстві з Посольством Швеції в Україні, Національним Демократичним Інститутом (НДІ) та Фондом ООН у галузі народонаселення (за підтримки Grammarly Kyiv та Beetroot Academy).

Кампанія складалася з онлайн-марафону, у рамках якого користувачі й користувачки Вікіпедії протягом березня створювали статті про видатних жінок. Крім того, під час WikiGap було організовано зустрічі у Києві та Маріуполі, а також відкритий онлайн-вебінар.

За результатами WikiGap лише за місяць в українській Вікіпедії було створено або суттєво поліпшено 1850 статей про видатних жінок і на суміжні теми .Цю волонтерську роботу виконали 245 учасників та учасниць У зустрічах WikiGap взяли участь 150 осіб, зокрема понад 100 людей скористалися можливістю долучитися до онлайн-вебінару, який «Вікімедіа Україна» провела разом з партнерами 31 березня.

Про що писали під час WikiGap

Учасники та учасниці місячника найчастіше обирали дописувати у Вікіпедію про письменниць (понад 200 статей). За національною приналежністю найбільше статей створено про американок, росіянок та українок.

File:Колаж зі світлинами героїнь статей, написаних у рамках WikiGap 2020.jpg
Колаж зі світлинами героїнь статей, написаних у рамках WikiGap 2020.
Джерело та список авторів на Вікісховищі

Утім, у рамках WikiGap вікіпедист(к)и писали про жінок різного походження та різних професій — наприклад, про хімікинь, дзюдоїсток, суддів, шпигунок, мандрівниць-дослідниць, іхтіологинь та військових фотографинь.

Наприклад, у березні з’явилися статті про Сабіху Касиматі — албанську вчену-іхтіолога та першу албанку, яка отримала вищу освіту, а також про Барбару де Аленкар — бразильську революціонерку, яка вважається першою політичною ув’язненою незалежної Бразилії.

Серед статей про відомих українок — українська контррозвідниця і друга жінка-генерал в історії незалежної України Юлія Лапутіна; перша українська жінка-режисер Ірина Дєєва; видатна українська вчена в галузі хімії Віра Портнягіна.

Також з’явилися такі оглядові статті, як Жінки і відеоігри, Жінки в архітектурі, Жінки у венчурному капіталі.

Важливим фокусом кампанії була не лише кількість створених статей, але й їхня якість. Кілька статей, опрацьованих під час WikiGap, отримали статус «доброї», яким відзначають найбільш якісні статті української Вікіпедії. Наприклад, такими стали статті про українську громадську діячку і меценатку XVII століття Галшку Гулевичівну та американську рок-співачку Дженіс Джоплін.

WikiGap збігся у часі з історичною для української Вікіпедії подією: 23 березня була створена мільйонна стаття. Вона була започаткована саме у межах WikiGap; це стаття про американську співачку й активістку за права афроамериканців Одетту.

Зустріч WikiGap у Києві 1 березня
(авторка фото: Kateryna Lashchykova, використовується зі згоди авторки)

Що далі?

WikiGap в українській Вікіпедії уже завершився, але наша робота із боротьби з гендерним дисбалансом у Вікіпедії не завершується. Статистика показує, що на жінок припадає лише приблизно одна сьома усіх наявних біографічних статей в українській Вікіпедії — і WikiGap 2020 був лише одним із багатьох кроків на нашому шляху.

Тому продовжуйте наповнювати українську Вікіпедію статтями про жінок, залучайте друзів та подруг — і стежте за нашими новинами, щоб взяти участь у наступній кампанії з написання статей про видатних жінок.

Див. також

Опубліковано у Історія, Аналітика. Додати до закладок постійне посилання.

5 Responses to 1800 статей і перша політична бранка Бразилії: Результати WikiGap 2020

  1. Vira Motorko коментує:

    Вав, «бранка» 🙂

    Подобається

  2. Сповіщення: Український вікіпедист став переможцем міжнародної акції WikiGap Challenge | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2020 році | Вікімедіа Україна

  4. Сповіщення: WikiGap 2021 — досягаймо рівності в інтернеті разом | Вікімедіа Україна

  5. Сповіщення: Понад 700 статей у Вікіпедії та 170 у Вікіцитатах: результати WikiGap 2021 | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s