У квітні ми оголосили про початок співпраці із Міністерством закордонних справ України. Спільно ми визначили два напрями співпраці: наповнення української Вікіпедії інформацією про українську дипломатію, а також розвиток тем про Україну в інших мовних розділах.
У межах першого напряму ми провели в українській Вікіпедії онлайн-марафон «Місяць української дипломатії» у травні. Розповідаємо про його підсумки, зустріч вікіпедистів із міністром закордонних справ та плани майбутньої співпраці.
Місяць української дипломатії в українській Вікіпедії став першим великим проєктом, який «Вікімедіа Україна» організувала разом із МЗС. Він проходив протягом травня 2020 року і допоміг залучити майже 200 створених і поліпшених статей до україномовного розділу Вікіпедії.

У межах цієї кампанії учасники та учасниці писали про:
- відносини України із різними країнами та міжнародними організаціями (наприклад, створено статтю про відносини Україна—МВФ та поліпшено низку статей про відносини України із різними країнами: від Бельгії до Ефіопії);
- історію української дипломатії (наприклад, з’явилися детальні статті про міжнародні відносини України в 1917—1922 роках та відносини України із Австро-Угорщиною)
- українські дипломатичні установи (наприклад, Консульство України в Гданську)
- різні прояви недержавної, зокрема культурної дипломатії України (наприклад, Українсько-американську координаційну раду)
За результатами кампанії у Вікіпедії з’явилося майже на 200 статей більше про різні аспекти української дипломатії, над якими працювали близько 25 людей. Учасники проєкту робили також й іншу корисну роботу: наприклад, користувач Perohanych поліпшив категоризацію у понад 300 статтях про дипломатію. Детальні результати та список усіх створених статей дивіться тут.
За результатами Місяця української дипломатії ми визначили п’ять переможців — учасників, які додали найбільше інформації до Вікіпедії у рамках Місяця української дипломатії (і при цьому не порушували правил Вікіпедії та тематики проєкту). Ними стали користувачі Artemis Dread, NV, Tohaomg, VladyslavLesyuk та Боровіков Олексій.
«Вікімедіа Україна» та Міністерство закордонних справ нагородили переможців окремим призами, а також запросили на зустріч із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, що пройшла 30 червня.
У зустрічі із міністром змогли взяти участь три із п’яти переможців — Антон Обожин, Валентин Нефедов та Володимир Шилін. Також у зустрічі взяв участь менеджер проєктів «Вікімедіа Україна» Антон Процюк як представник організаторів спільного проєкту.


…
Місяць української дипломатії у Вікіпедії — це лише перша стадія нашої співпраці із Міністерством закордонних справ. Як ми анонсували раніше, ми також спільно прагнемо покращити висвітлення України різними мовами у найбільшій онлайн-енциклопедії світу.
У кінці квітня ми вже провели серію вебінарів про Вікіпедію для працівників українських посольств за кордоном, у яких сумарно взяло участь близько 130 людей. Зараз плануємо наступні спільні проєкти. Зокрема, збираємося розвивати ініціативи із висвітлення України у мовних розділах Вікіпедії різними мовами.
Стежте за нашими анонсами і долучайтеся!
Читайте також:
Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2020 році | Вікімедіа Україна