«Вікімедійцем року» стала Сандістер Тей з Гани

У 2020 році звання «Вікімедійця року» отримала Сандістер Тей (Sandister Tei), одна із засновниць спільноти Вікімедіа в Гані.

Сандістер почала редагувати Вікіпедію у 2012 році. На той момент редагування від користувачів з Гани складали менше одного відсотка всіх редагувань онлайн-енциклопедії. Причиною низької залученості, вагомішою, ніж нестача доступу до інтернету, лауреатка нагороди вважала недостатню обізнаність про Вікіпедію.

Вирішивши це змінити, Сандістер стала однією із засновниць спільноти Вікімедіа у Гані. Вона займалася пошуком і навчанням волонтерів, допомагала проводити на Батьківщині міжнародні проєкти Вікімедіа, як-от фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки».

«Озираючись навкруги, бачу, якого високого рівня розвитку вдалося досягти», — розповідає Сандістер про теперішній стан руху Вікімедіа в Гані та Субсахарській Африці.

Щороку засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз обирає «Вікімедійця року», щоб відзначити його/її досягнення у розвитку вікіспільноти. Зазвичай переможця оголошують на Вікіманії, щорічній міжнародній конференції вікіруху, однак цього разу церемонія нагородження відбулася онлайн.

До речі, у 2014 році цю нагороду посмертно отримав користувач української Вікіпедії — Герой Небесної сотні Ігор Костенко.

Список усіх «вікімедійців року» починаючи із 2011 року можна побачити тут.

Детальніше про Сандістер Тей можна почитати тут (англійською мовою).

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s