У Вікіпедії стартував марафон «Це зробила вона»

17—26 листопада в українській Вікіпедії проходить марафон «Це зробила вона», присвячений покращенню статей про видатних жінок для досягнення більшої рівності в онлайн-енциклопедії.

Кампанія має на меті підкреслити історії успіху видатних жінок у найбільшій онлайн-енциклопедії українською мовою. Цьогорічний марафон «Це зробила вона» фокусуватиметься на покращенні уже наявних статей про видатних жінок в українській Вікіпедії. До участі в марафоні запрошуємо усіх охочих.

Кампанія «Це зробила вона» проводиться у Вікіпедії вдруге. Минулого року у рамках схожого заходу було створено й поліпшено близько 200 статей Вікіпедії різними мовами.

Інновацією цього року є фокус на вдосконаленні стилю статей Вікіпедії. Завдяки проєкту Biasless було розроблено інструмент, який допомагатиме редакторам і редакторкам Вікіпедії використовувати гендерно чутливу мову та боротися із гендерними стереотипами. Наприклад, якщо вступ статті у Вікіпедії описує жінку спочатку як чиюсь дружину, а вже потім як громадську діячку, інструмент запропонує виправити це. Доречність змін згідно із правилами та практиками онлайн-енциклопедії будуть визначати вікіпедист(к)и.

«Боротьба із гендерним дисбалансом у Вікіпедії є традиційно важливим напрямом роботи для громадської організації “Вікімедіа Україна”, котра займається підтримкою та розвитком Вікіпедії в Україні. Разом із партнерами — Національним Демократичним Інститутом, Посольством Швеції, Фондом ООН у галузі народонаселення — ми організували кілька великих проєктів у цій сфері. Плануємо продовжувати цю роботу і хочемо також сфокусуватися на покращенні уже наявних статей в українській Вікіпедії, аби читачі й читачки найбільшої енциклопедії українською мовою могли отримувати максимально повну інформацію про видатних жінок», — коментує Антон Процюк, менеджер проєктів ГО «Вікімедіа Україна».

Цьогорічний марафон починається сьогодні і триватиме до 26 листопада включно. Організатори планують продовжити кампанію на початку 2021 року. Усі активні учасники й учасниці марафону отримають сувеніри від організаторів, а три найактивніші редактор(к)и отримають додаткові подарунки.

Захід організовано ГО «Вікімедіа Україна», проєктом Biasless та Національним Демократичним Інститутом (НДІ) за підтримки Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.

Сторінка онлайн-марафону

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s