Вікіпедію українською творять вже 17 років. Приєднатися можна і зараз

30 січня 2004 року було започатковано розділ Вікіпедії українською мовою. За 17 років українська Вікіпедія стала найбільшою з існуючих енциклопедій українською мовою: у 2008 році дописувачі створили 100 тисяч статей, а у 2020 — вже 1 мільйон.

За кількістю статей Вікіпедія українською перебуває на 17-му місці серед 317 мовних розділів. Вікіпедія входить до десяти найбільш відвідуваних сайтів в Україні, де є єдиним некомерційним проєктом. У середньому за 2019—2020 роки її переглядали понад 50-60 млн разів щомісяця, 90% переглядів — з території України.

Уже традиційно до Дня народження української Вікіпедії відбувся конкурс святкових логотипів. Перемогу здобула користувачка Cellen, робота якої в найближчий тиждень замінить стандартний логотип на сторінках українського розділу енциклопедії.

Авторка ілюстрації: CEllen, CC BY-SA 4.0

Також уже традиційною частиною святкувань є Вікімарафон — масштабна акція з написання статей до української Вікіпедії, яка цього року триває із 28 до 31 січня.

«У Вікіпедії українською вже понад мільйон статей, і їхня кількість щодня збільшується — але коло тем і понять, яких немає українською, все ще велике. До прикладу, про вплив пандемії COVID-19 на довкілля детально написано в англійській Вікіпедії, а в українській така стаття поки відсутня. Є прогалини і з локальних тем. Так ще не створено статті про український балет і дитячу літературу в Україні. Вікімарафон є гарною нагодою заповнити подібні прогалини. До того ж, створюючи нові статті, учасники й учасниці акції долучаються не лише до розвитку Вікіпедії, але й до розширення представлення контенту українською мовою в Інтернеті», — розповів член оргкомітету Вікімарафону Антон Обожин.

Перший вікіфлешмоб з написання статей в українській Вікіпедії пройшов 27 квітня 2014 року і був присвячений пам’яті Героя України Ігоря Костенка, дописувача Вікіпедії, який загинув 20 лютого 2014 року під час розстрілу активістів Євромайдану на вулиці Інститутській у Києві. Ігор Костенко одним з перших висловив і прагнув реалізувати ідею подібної акції. З 2015 року Вікімарафон щорічно проводиться до дня народження української Вікіпедії.

Долучитися до Вікімарафону можна з будь-якого куточку світу — для цього потрібно зареєструватися у Вікіпедії та написати нову статтю українською мовою. Детальніше на сторінці акції у Вікіпедії: wikimarathon.org.ua. Також додавайтеся до події у Facebook і розкажіть про вашу участь, використовуючи гештеґи #Вікімарафон#ЯпишуВікіпедію.

Святкуймо разом! Подаруйте Вікіпедії нові статті та ставайте частиною волонтерської спільноти, яка весь цей час розвиває Вікіпедію, прагнучи зробити знання доступнішими.

Читайте також:

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s