Святкуймо день народження української Вікіпедії!

30 січня 2004 року була створена перша стаття в українському розділі онлайн-енциклопедії. Відтоді ми святкуємо започаткування української Вікіпедії, якій сьогодні виповнюється 16 років.

З нагоди свята «Вікімедіа Україна» публікує статистику про українськомовний розділ енциклопедії: поточну кількість відвідувачів і активних дописувачів, дані про нові та найпопулярніші статті, а також про місце української Вікіпедії серед інших мовних розділів.

Деякі речі незмінні

  • Як і раніше, Вікіпедію наповнюють волонтери, які роблять це на безкоштовній основі.
  • Створювати та редагувати статті може будь-який користувач чи користувачка, зокрема і ви. 
  • В онлайн-енциклопедії немає цензури — головне, щоб статті відповідали правилам: були написані в енциклопедичному стилі з дотриманням принципу нейтральності, висвітлювали різні точки зору та містили посилання на достовірні джерела.

За один вікіпедійний рік

Український розділ енциклопедії доповнився понад 95 тисячами статей і зібрав майже 708 мільйонів переглядів зі 124 мільйонів унікальних пристроїв. Наразі українська Вікіпедія налічує понад 985 тисяч статей — у форматі друкованої енциклопедії це дорівнювало б приблизно 287 книжок. Український розділ посідає 17 місце у світі з-поміж усіх 299 мовних розділів, що існують в онлайн-енциклопедії. Одразу за українською, на 18 місці, знаходиться Вікіпедія перською мовою, а на 16 сходинці — португальська. Англійська Вікіпедія, яка цього місяця подолала позначку у 6 мільйонів статей, очолює список лідерів.

Вперше за 10 років змінились топ-3 найпопулярніших статей, а також з’явилася перша стаття в історії українськомовного розділу, що подолала позначку в мільйон відвідувань за рік. Минулоріч «Перехід церковних громад до ПЦУ» побила рекорд відвідуваності, отримавши понад мільйон переглядів у 2019 році. Водночас стаття про президента України Володимира Зеленського посіла другу сходинку у списку найпопулярніших, а на третій позиції опинилась стаття про Україну, яка більше 10 років була лідеркою за відвідуваністю. Докладніше про це ми вже писали в огляді найпопулярніших статей 2019 року.

Наразі в українській Вікіпедії майже 5 тисяч активних користувачів і користувачок. Серед них 46 адміністраторів і 481 патрульний, що перевіряють статті та слідкують за дотриманням правил у Вікіпедії. 

Візуалізуймо це (клікніть на зображення для збільшення)

Ми вдячні всім, хто сприяє розвитку найбільшої у світі онлайн-енциклопедії! Разом ми створюємо відкритті знання для всіх.

Опубліковано у Історія, Поточні події, Статистика. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to Святкуймо день народження української Вікіпедії!

  1. Сповіщення: Розгортаємо подарунки для Вікіпедії: підсумки Вікімарафону 2020 | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Вікіпедію українською творять вже 17 років. Приєднатися можна і зараз | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s