Спеціальні номінації фотоконкурсу «Вікі любить Землю» 2021

З 1 по 30 червня триває українська частина міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю». Його метою є зібрати світлини територій природно-заповідного фонду для ілюстрування найбільшої онлайн-енциклопедії Вікіпедії. Окрім основних номінацій «За кількісний внесок» та «Найкраще фото» є ще спецномінації, за перемогу у яких також передбачені призи та сувеніри.

Цього року разом з партнерами конкурсу ми підготували цікаві спеціальні номінації: «Найкраще фото Голосіївського нацпарку», «Природа і люди в Києві», «Відео», «Найкраща аерофотозйомка», «Найкраще фото водно-болотного угіддя», «Захист заповідних територій». Конкурсні cвітлини та відео можуть бути зроблені будь-коли, головне, щоб вони були вашого авторства. У цьому дописі зібрали інформацію про всі спецномінації. Запрошуємо ознайомлюватися та подавати свої роботи до 30 червня.

Спецномінації для київських світлин: «Найкраще фото Голосіївського нацпарку», «Природа і люди в Києві»

Разом із партнерами ми прагнемо привернути увагу до природоохоронних територій Києва через проведення спеціальних номінацій. У 2021 році таких спецномінацій дві —  «Найкраще фото Голосіївського нацпарку», «Природа і люди в Києві». Ми проводимо їх у партнерстві з громадською організацією «Друге життя» та Національним природним парком «Голосіївський».

Спецномінація «Найкраще фото Голосіївського нацпарку» — присвячена світлинам, що представляють національний природний парк «Голосіївський». Парк був заснований у 2007 році, його загальна площа становить понад 10,9 тисяч га. Він є єдиним в Україні та одним із кількох у світі національних парків, повністю розташованих у межах мегаполісів. Новою для конкурсу, але цікавою є спецномінація «Природа і люди в Києві» — для фотографій, що зображують взаємодію мешканців найбільшого міста Україна із заповідною природою. Це можуть бути фото прогулянок, занять спортом, екскурсій тощо.

Щоб подати фото, ніяких окремих позначок робити не потрібно — просто завантажуйте на конкурс фотографії із Києва за конкурсними списками природних пам’яток. Вся інформація про спецномінації Києва на офіційному сайті конкурсу.

Спецномінація «Відео»

Відео як і світлини є ціниим форматом для ілюстрування Вікіпедії, тож запрошуємо подавати записи, що зображають заповідну природу України. Щоб подати ваше відео на конкурс, досить обрати спецномінацію «Відео» в інтерфейсі завантаження.

Як і фотографії, відео можна вантажити безпосередньо зі списків пам’яток. Для цього знайдіть у списках рядок із об’єктом, який ви відзняли. У колонці «фото» натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Автори трьох найкращих відео отримають цінні призи та сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна». Також учасник чи учасниця, який/а посяде перше місце, додатково отримає монопод Manfrotto MMCOMPACTADV-BK від партнера номінації — українського представництва компанії Manfrotto.

Детальніше про вимоги до відеоробіт та спецномінацію читайте за посиланням.

Спецномінація «Найкраща аерофотозйомка»

Окрема номінація для аерофото в межах нашого конкурсу існує вже третій рік поспіль. Вона присвячена знімкам природоохоронних територій, зроблених із дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата.

Щоб взяти участь у номінації, під час завантаження вашого знімка оберіть «Аерофото» у списку спецномінацій. Інструкцію із завантаження знімків ви знайдете на сайті конкурсу у розділі «Як взяти участь».

Як і в попередні роки, окреме журі визначить 10 найкращих робіт з-поміж поданих на спецномінацію. Оцінюватися буде якість і технічна досконалість фотографії, а також її оригінальність і цінність для Вікіпедії та вікіпроєктів. При цьому світлини з повітря також братимуть участь в основній «якісній» номінації. 

Автори переможних фото отримають призи і сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна». Також учасник чи учасниця, який/а посяде перше місце, додатково отримає сумку MB SM390-7RW від партнера номінації — українського представництва компанії Manfrotto.

Дізнайтесь більше про цю спецномінацію за посиланням.

Спецномінація «Найкраще фото водно-болотного угіддя»

Разом із центром екологічних ініціатив «Екодія» цього року ми проводимо спеціальну номінацію для світлин водно-болотних угідь. Її метою є привернути увагу до важливої ролі боліт у природі та житті людини і нагадати про загрози, які стоять перед водно-болотними угіддями.

Щоб взяти участь у спецномінації, поставте відповідну позначку при завантаженні конкурсних фотографій. Переможці отримають призи та сувеніри від «Екодії» та організатора «Вікі любить Землю» ГО «Вікімедіа Україна». Детальніше про спецномінацію на сайті конкурсу.

Спецномінація «Захист заповідних територій»

Привернути увагу до змін довкілля через діяльність людини, задокументувати реальний стан природно-заповідного фонду України — серед цілей нашого конкурсу.

У партнерстві з Українською природоохоронною групою ми проводимо спецномінацію «Захист заповідних територій», що має на меті показати, як люди в Україні виступають на захист ПЗФ. Запрошуємо усіх охочих подавати світлини із акцій протесту, маршів, толок, перформансів та інших заходів, організованих задля збереження заповідних територій.

Спецномінація присвячена фотографіям із різних заходів, організованих активістами, — акцій протесту, спільних прибирань, мистецьких акцій тощо. Автор фото, використаних у колажі, — Олексій Василюк.

Щоб подати фотографію на спецномінацію «Збереження заповідних територій» українського конкурсу, оберіть її у списку спецномінацій в інтерфейсі завантаження. Якщо ви забули зробити відповідну позначку при завантаженні, повідомте нам, щоб ми додали ваші роботи до конкурсу. Для цього напишіть на електронну адресу wle@wikimedia.org.ua. Про спецномінацію на сайті конкурсу.

Також усі подані на спецномінацію фото автоматично візьмуть участь у спеціальній номінації «Права людини і довкілля» міжнародного етапу «Вікі любить Землю». Цією номінацією міжнародна команда фотоконкурсу долучається до кампанії #WikiForHumanRights, яку спільно організовує Фонд Вікімедіа та ООН.

У дописі використані тексти авторства Анастасії Івашиної, Антона Процюка та Atoly.

Читайте також:

Опубліковано у Конкурси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s