Із 15 червня до 15 липня запрошуємо усіх охочих долучатися до марафону «Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію». Його проводять Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та ГО «Вікімедіа Україна», метою марафону є наповнити кримськотатарський мовний розділ статтями на найважливіші теми.
Вікіпедія кримськотатарською мовою існує уже понад 13 років і недавно перетнула позначку у понад 10 тисяч статей. Це великий внесок у розвиток вільних знань кримськотатарською мовою.
Однак, на жаль, у цьому мовному розділі є ще багато ключових тем, які не висвітлені достатньо; зокрема багато статей про базові поняття відсутні чи дуже короткі. Наприклад, досі немає статей про геологію, інтернет чи художника Пабло Пікассо; немає і деяких статей на важливі кримські/українські теми.

Метою марафону «Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію» є привернути увагу до кримськотатарської Вікіпедії та наповнити її статтями на ключові теми.
Щоб долучитися до марафону, створіть та/або покращіть якомога більше статей із списків пропонованих у період із 15 червня до 15 липня 2021 року.
Проведення марафону відбуватиметься за двома категоріями:
- 1000 статей, які повинні бути у всіх мовних розділах Вікіпедії;
- 100 статей, пов’язаних з Україною, Кримом, кримськотатарською культурою та традиціями, історичними персоналіями тощо.
Статті можна писати самостійно або перекладати з української чи інших мов. Усі статті повинні відповідати правилам Вікіпедії, зокрема не містити порушення авторських прав, бути написані у нейтральному енциклопедичному стилі та посилатися на незалежні авторитетні джерела.
Усі учасники й учасниці конкурсу можуть поборотися за призи й пам’ятні сувеніри. Організатори нагородять десятьох учасників, котрі зроблять найбільший внесок у рамках усього марафону (відповідно до правил та вимог Вікіпедії). Можливі також додаткові призи та номінації.
У червні організатори проєкту проведуть вебінар із редагування кримськотатарської Вікіпедії. Щоб зареєструватися, заповніть анкету за посиланням.
Проєкт проводиться в рамках реалізації Концепції розвитку кримськотатарської мови за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у співробітництві із громадською організацією «Вікімедіа Україна» та із залученням молодіжних кримськотатарських громадських організацій.