Цьогоріч ГО «Вікімедіа Україна» вперше провела окрему кампанію у межах міжнародної ініціативи #1Lib1Ref. Її завдання — об’єднати найважливіших зберігачів знань, бібліотекарів, навколо однієї мети: зробити Вікіпедію надійнішою. Розповідаємо про результати раунду, який проходив із 15 травня до 5 червня.
Назва акції — #1Lib1Ref — походить від англомовного скорочення фрази «один бібліотекар, одне посилання». Утім, долучаються до акції не лише бібліотекарі, а й усі охочі покращувати статті Вікіпедії рідною мовою.
Міжнародна акція була заснована у 2016 році, а цьогоріч ми уперше провели окрему кампанію в українській Вікіпедії у межах міжнародного марафону. З 15 травня до 5 червня учасники та учасниці працювали над статтями, які обирали з категорії «Статті без джерел» чи за допомогою інструменту Citation Hunt, що допомагає відслідкувати статті, що потребують посилань на джерела.

За результатами цього раунду #1Lib1Ref в українській Вікіпедії, близько 700 статей було покращено. 40 учасників зробили понад 900 редагувань, що відповідали умовам акції.
Близько 100 бібліотекарів та бібліотекарок з усієї країни взяли участь у вебінарах, присвячених умовам та правилам акції. Наталія Непран, що працює в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», — одна з найактивніших учасниць-бібліотекарок, її внесок понад 60 редагувань. Вона відзначає, що вебінари ГО «Вікімедіа Україна» та можливість оперативно отримувати поради та відповіді на запитання допомогли їй, новій користувачці, зорієнтуватись у правилах акції, працювати над своїм внеском і робити це із задоволенням.
«Я займалась наповненням та редагуванням сторінок Вікіпедії переважно вдома, брала з собою невеликі видання з фонду бібліотеки. А на роботі було зручно тим, що довідники, енциклопедії до яких я зверталась, було достатньо зняти з полиці, щоб уточнити або знайти більше достовірної інформації» — зазначає пані Наталія.
Бібліотекарі та бібліотекарки мають доступ до надійних і, часом, унікальних джерел. Коли вони мають нагоду та бажання поділитись ними — це додає нової якості вільним знанням українською.
Запис вебінару, який ми провели для бібліотекарів та всіх охочих можна переглянути за посиланням — на YouTube. Участь у таких акціях, як #1Lib1Ref, є доброю нагодою для новачків спробувати власні сили у редагуванні Вікіпедії, працювати над невеликими завданнями та набувати позитивного досвіду. Доєднуємось до слушної поради від найактивнішого учасника ініціативи #1Lib1Ref користувача Balakun, тим, хто поки не є досвідченими користувачами, та прагне робити власний внесок до Вікіпедії:
«Не намагайтеся відразу зробити всю статтю ідеальною. Навіть одне посилання — це краще, ніж нічого. І не бійтеся “тицьнути” кудись не туди. Досвідчені користувачі, звичайно, сердитимуться, але ви завжди зможете дорікнути їм недостатньо добре прописаною довідкою. Тож поки не буде змоги вчитися на чужих помилках — мусите вчитися на своїх. Не забувайте про попередній перегляд. Врешті-решт, завжди можна скористатися функцією “Скасувати”. Будьте здорові!».
- Про результати також читайте на сторінці акції у Вікіпедії
Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2021 році: Що ми зробили уперше | Вікімедіа Україна
Сповіщення: Об’єднуємо бібліотекарів, щоб робити Вікіпедію надійнішою: долучайтеся до #1Lib1Ref | Вікімедіа Україна