Результати марафону із наповнення кримськотатарської Вікіпедії: 300 статей та поштовх для розвитку мовного розділу

15 липня завершився онлайн-марафон «Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію», який ГО «Вікімедіа Україна» провела разом із Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та громадськими кримськотатарськими молодіжними організаціями. За результатами марафону було створено близько 300 статей кримськотатарською мовою на найбільш важливі теми; до кампанії долучилося 15 волонтерів-дописувачів.

Метою марафону було закрити прогалини у найважливіших темах: 1000 статей, які повинні бути у всіх мовних розділах Вікіпедії, та 100 статей на теми України та зокрема Криму, кримськотатарської культури й історії тощо.

Наприклад, тепер кримськотатарською мовою можна почитати статті про інтернет, ліс, кримськотатарську музику, українського науковця кримськотатарського походження Агатангела Кримського та видатну мексиканську художницю Фріду Кало

Загалом до марафону долучилися п’ятнадцять людей. Організатори відзначать призами і сувенірами вісім найактивніших учасників та учасниць:

 1. Alina Lugansklı
 2. Anastasiia Patselia
 3. Rmavile
 4. Olga dvorova
 5. Inna1999
 6. Don Alessandro
 7. Em Osm
 8. Devlet Geray

Хоча марафон фокусувався на 1100 найважливіших статтях, він також дав поштовх розвитку кримськотатарської Вікіпедії загалом. Наприклад, за червень 2021 року було зроблено 1550 редагувань у статтях, що робить його другим найпродуктивнішим місяцем за всю історію кримськотатарської Вікіпедії (більше редагувань було лише в січні 2008 року, коли розділ, власне, був повноцінно створений).

Вікіпедія кримськотатарською мовою отримала понад 100 тисяч переглядів у червні та понад 70 тисяч переглядів у перші три тижні липня. Цей мовний розділ зараз налічує понад 11 тисяч статей. За місяць марафону рейтинг кримськотатарської Вікіпедії в списку мовних розділів за якістю «обов’язкової тисячі», який здобувався за останні тринадцять років, збільшився із 2.22 до 3.36. Це найвищий результат за темпами росту цього показника за цей період.

Вебінар із редагування кримськотатарської Вікіпедії, який ми провели до марафону

«Вікімедіа Україна» та Міністерство реінтеграції планують продовжувати роботу над розвитком кримськотатарського мовного розділу, зокрема працювати над покращенням та розширенням вже створених статей на найважливіші теми, а згодом почати роботу над розширеним списком із 10 тисяч статей, які мають бути у кожному мовному розділі Вікіпедії.

Опубліковано у Аналітика, Вікітижні, Рейтинги. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Результати марафону із наповнення кримськотатарської Вікіпедії: 300 статей та поштовх для розвитку мовного розділу

 1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за липень—серпень | Вікімедіа Україна

 2. Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2021 році: Що ми зробили уперше | Вікімедіа Україна

 3. Сповіщення: У кримськотатарській Вікіпедії створили 20-тисячну статтю | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s