Йогансенівський двотижневик: жовтневий тематичний захід у Вікіджерелах

Ви, що не знаючи мети,

Спиняли стомлені здорового,

Лежіть собі — до неба йти

Ще довго.

До 31 жовтня в українській вільній бібліотеці Вікіджерела проходить «Йогансенівський двотижневик». Це тематичний захід до роковин культового українського авангардиста, письменника, поета та перекладача Майка Йогансена. Усі охочі можуть долучитися до вичитування творів Йогансена у Вікіджерелах і отримати за це призи та сувеніри.

Вікіджерела — це сестринський проєкт Вікіпедії: вільна онлайн-бібліотека, до творення якої можуть долучатися усі охочі. Із 18 до 31 жовтня там триває тематичний захід «Йогансенівський двотижневик» — присвята українського розділу до роковин цього видатного письменника.

Майк Йогансен був одним із творців українського авангарду. Перші вірші писав німецькою та російською мовою, але згодом свідомо перейшов на українську. Він — один  із засновників письменницької групи ВАПЛІТЕ, яке було в центрі українського відродження 1920-х років. Йогансен — представник «розстріляного відродження»: розстріляний у 1937 році під час сталінських репресій. У кінці жовтня ми відзначатимемо 126-річчя із дня його народження і 84 роки з дня смерті. 

Сторінка двотижневика у Вікіджерелах. Фото Майка Йогансена: невідомий автор, суспільне надбання

З цього приводу волонтери підготували 1288 сторінок з 15 прижиттєвих творів письменника — та запрошують усіх охочих полегшити доступ до цих творів в українських Вікіджерелах.

«Єдина шкода, яку поки ніяк не можемо підготувати до тижня — це розміщення до вичитки твору “Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швейцарію” 1930 року. Українські бібліотеки досі не спромоглись зацифрувати окреме видання цієї книги», — розповів ініціатор кампанії користувач Arxivist.

Формат заходу схожий до формату конкурсу «Книжкова Шафа», який проводився у Вікіджерелах раніше цього року. Будь-хто може долучитися до вичитки і перевірки творів Йогансена — і отримувати бали за кожну сторінку. Найактивніші учасники та учасниці отримають сувеніри та призи; розмір призів буде вираховуватися з огляду на кількість балів (підрахунок здійснюватиметься за допомогою автоматичного скрипта).

Детальні правила доступні на сторінці двотижневика. Серед іншого варто пам’ятати, що для Вікіджерел важлива відповідність оригіналу. Для полегшення вичитки у Вікіджералах вбудовані інструменти OCR (оптичного розпізнавання симолів), тобто немає потреби набирати вручну кожну сторінку.

Захід проходить за підтримки громадської організації «Вікімедіа Україна».

Опубліковано у Вікітижні, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s