Запаліть свічку пам’яті жертв Голодомору у Вікіпедії

З 27 листопада по 5 грудня у Вікіпедії та сестринських вікіпроєктах пройде щорічна акція «Свічка пам’яті у Вікіпедії» зі створення та покращення статей про Голодомор 1932—1933 років. 

Щороку у четверту суботу листопада українці поминають День пам’яті жертв голодоморів: Голодомору 1932—1933 років, масових голодів, які прокотилися українськими землями у 1921—1923 та 1946—1947 роках.

У честь цієї пам’ятної дати ми запрошуємо усіх охочих долучитись до створення нових та поліпшення існуючих статей, присвячених тематиці Голодомору. 

Створювати статті можна як в українській Вікіпедії, так і в інших мовних розділах. Наприклад, у онлайн-енциклопедії досі немає статті про часопис «Студії Голодомору/ Holodomor Studies» та осіб, відповідальних за Голодомор; у німецькомовній Вікіпедії досі відсутні статті про причини Голодомору та колективізацію в УРСР.

Запрошуємо також покращувати наявні статті. Наприклад, у рамках торішнього проєкту «Свічка пам’яті у Вікіпедії» було започатковано статті про американського єврейського журналіста Менделя Ошеровича та його документальний роман 1933 року «Як живуть люди в Радянській Росії: враження з поїздки»

Будь-хто може доповнити Вікіпедію на цю тему — просто перегляньте статтю про своє рідне село чи місто. Чи є там є згадка про Голодомор, чи є дані про кількість жертв та про пам’ять Голодомору? Якщо ні — додайте цю інформацію у статтю, посилаючись на джерела.

Також ваші світлини із подій вшанування можна завантажувати на Вікісховище та ілюструвати ними відповідні статті Вікіпедії, зокрема про пам’ятки культурної спадщини.

Створіть чи поліпшіть статтю про Голодомор у Вікіпедії — запаліть віртуальну свічку пам’яті, яку зможе побачити весь світ!

Сторінка акції у Вікіпедії

Опубліковано у Анонси, Вікіпедійне, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s