«Вікіпедія для молодих дослідників та дослідниць» — наступний крок у партнерстві з Київською Малою академією наук

Із 2017 року вихованці та педагоги Комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» беруть участь у конкурсах та заходах ГО «Вікімедіа Україна». У 2021 році ми поновили Меморандум про співпрацю та плануємо спільний проєкт «Вікіпедія для молодих дослідників та дослідниць».

«Вікі любить пам’ятки», «МАНівці пишуть Вікіпедію», «Вікіпедія для школи» — лише декілька з проєктів, в межах яких об’єднували зусилля наші організації аби спільно розширювати базу вільних знань українською мовою та покращувати навички медіаграмотності учнівської молоді. 

Наприклад, у листопаді 2017 року 20 учнів долучились до створення та покращення статей у семи номінаціях: культура, техніка, природа, біографія, мовознавство і література, екологія та інженерія, а також переклад. Детальніше про це читайте за посиланням.

У 2021 ми оновили Меморандум про співпрацю та запланували новий проєкт «Вікіпедія для молодих дослідників та дослідниць», який ми презентували під час настановчої сесії Київської МАН «Наука під відкритим небом», що відбулась 14 вересня у парку ім. Т.Шевченка у столиці. Суть проєкту у тому, що протягом 2021—2022 навчального року ми допомагатимемо учням та ученицям МАН адаптовувати результати їхніх наукових досліджень для публікації у Вікіпедії, де їхні напрацювання принесуть користь мільйонам україномовних читачів. 

«Мета проєкту — зробити результати учнівських досліджень публічними та водночас розширювати базу вільних знань українською мовою. Ми допомагатимемо вихованцям та вихованкам, які займаються дослідницькою діяльністю під керівництвом педагогів Київської Малої академії наук, поліпшувати українську Вікіпедію — найбільшу електронну енциклопедію. Учасники та учасниці здобудуть знання щодо написання дослідницьких робіт в енциклопедичному стилі, отримають навички спільної роботи над створенням статей та покращать власне розуміння правил роботи з інформацією, що так важливо в сучасному світі» — коментує ініціативу Наталія Іванівна Пилипенко, завідувачка відділу навчально-виховної роботи Київської Малої академії наук

У межах проєкту ми вже провели два вебінари для керівників відділень та секцій К МАН. 18 жовтня та 29 листопада Наталія Ластовець, старша викладачка кафедри українознавства Харківського національного університету радіоелектроніки, членкиня Правління ГО «Вікімедіа Україна», відповідальна за Освітню програму Вікіпедії, редакторка Вікіпедії; та Ганна Осадчук, менеджерка освітніх та культурних проєктів ГО «Вікімедіа Україна» зустрілись із педагогами аби детальніше розповісти про проєкт та основи роботи у Вікіпедії.

Попереду найцікавіше — навчальні вебінари для учнів, супровід та підтримка молодих дослідників та дослідниць у їх прагненні зробити власний внесок до Вікіпедії. А також відзначення найактивніших учасників та учасниць цінними призами та пам’ятними відзнаками.

Кожен проєкт, кожне партнерство — це внесок у досягнення великої цілі. Уявіть собі світ, в якому кожен може вільно створювати інформацію і знання, обмінюватися і мати доступ до них. Ми цього прагнемо і вдячні нашим партнерам за те, що допомагають щодень робити такий світ ближчим!

About Hanna Osadchuk

Координую освітні програми та БоГеМА. Ваша контактна особа для співпраці зі школами, університетами, бібліотеками, галереями, архівами, музеями. Спільно творитимемо нову якість вільних знань українською!
Опубліковано у Анонси, Проекти з партнерами | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to «Вікіпедія для молодих дослідників та дослідниць» — наступний крок у партнерстві з Київською Малою академією наук

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за листопад — грудень | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2021 році: Що ми зробили уперше | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s