Щорічно до дня народження української Вікіпедії ГО «Вікімедіа Україна» організовує Вікімарафон з написання статей. Цьогоріч він тривав з 27 по 31 січня, а долучилися до нього близько 300 учасників та учасниць. Крім кампанії з написання статей, цьогорічний марафон також був сповнений вебінарами для новачків, онлайн-консультаціями та вікізустрічами в різних куточках України. Як це відбувалося — розповідаємо та показуємо у цьому дописі.
Вікімарафон — це щорічна акція зі створення нових статей до дня народження української Вікіпедії. Вона була вперше проведена у квітні 2014 під назвою «Вікіфлешмоб», її ідею подав Герой Небесної Сотні Ігор Костенко. Починаючи з 2015 року, марафон зі створення статей проводяться до дня заснування української Вікіпедії — 30 січня.
У 2022 році Вікімарафон він тривав з 27 по 31 січня. За цей час до нього долучилися близько 300 учасників та учасниць, які створили близько 850 статей. З них майже 70 були новачками, які створили свої перші статті.
Найбільший внесок (у байтах) в межах цьогорічного марафону зробив Андрій Гриценко, який започаткував 55 статей.
Щоб допомогти зі створенням статей і відповісти на запитання учасників та учасниць, організаційна команда Вікімарафону провела три вебінари і три онлайн-консультації за участі досвідчених вікіпедистів. Записи вебінарів дивіться за посиланнями: 26 січня, 28 січня, 29 січня.
Локальні події
Традиційно у рамках Вікімарафону пройшла низка подій — як онлайн, так і офлайн. Як і минулого року, основний фокус цьогоріч робився саме на онлайн-подіях.
Перша велика онлайн-подія відбулася ще до офіційного початку Вікімарафону — 26 січня. Її організовувала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека за участі досвідчених вікіпедистів. У тренінгу взяли участь близько 100 осіб.
Також з 21 до 31 січня для студентів Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка проводилися дистанційні тренінги.
27 січня
У перший день Вікімарафону відбулися три офлайн і дві онлайн-події.
У селі Нова Прилука на Вінниччині, у приміщенні Будинку культури, відбувся тренінг, до якого були запрошені школярі та місцеві представники у галузі культури.
У селі Хмелів Роменського району на Сумщині відбувся офлайн-тренінг для вчителів Хмелівського ліцею
Ще одна зустріч цього дня відбулася у місті Глухів Сумської області. Там у приміщенні Глухівської публічної бібліотеки відбувся вікітренінг для студентів Університету третього віку.
Цього дня також відбулася Вікілекція Сергія Мартинюка в бібліотеці Центрального Будинку Офіцерів ЗСУ у Києві.
Дистанційний вікітренінг провела Житомирська обласна бібліотека для дітей. Також два заходи для студентів Університету третього віку Глухівської публічної бібліотеки та Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка відбулися 27 січня у онлайн-форматі.
28 січня
На Сумщині другий день Вікімарафону розпочався з вікітренінгу для старшокласників Хмелівського ліцею.
Одночасно з ним у місті Бердичів Житомирської області розпочався онлайн-тренінг для учнів Загальноосвітньої школи №6.
Ще одна Вікізустріч з лідерами учнівського самоврядування та шкільним активом відбулася у місті Хоростків у НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2».
У Києві 28 січня відбулося аж дві Вікілекції: в Спілці Київських письменників та Спілці офіцерів України.
Також цього дня Освітній клуб ВікіБар з Барського професійного будівельного ліцею провів онлайн-тренінг для учнів та педагогів.
29 січня
На третій день Вікімарафону у Харкові для учасників та учасниць Молодіжної ради пройшов офлайн-вікітренінг, а у Києві відбувся дистанційний тренінг для учнів Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер».
29—30 січня заходи присвячені Вікімарафону також проходили у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.
31 січня
Найбагатшим на тренінги був останній день Вікімарафону: п’ять офлайн та дві онлайн події.
Цього дня Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації провело онлайн-тренінг для представників органів місцевого самоврядування та культурних установ Рівненщини.
Ще один дистанційний захід цього дня відбувся для учнів Загальноосвітньої школи №6 в місті Бердичів на Житомирщині.
У Харкові у змішаному форматі відбувся тренінг для учасників та учасниць Kharkiv It-cluster.
У селі Сиваківці на Вінниччині, у приміщенні місцевої бібліотеки, відбувся вікітренінг для запрошених учасників та учасниць.

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці провели тематичний день для читачів та фахівців бібліотеки, присвячений Вікіпедії.
Співробітники Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки теж провели офлайн-захід для своїх відвідувачів.
Не залишилася осторонь Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, у ній теж відбувся офлайн-тренінг для бібліотекарів та студентів Чернігівського інституту Міжрегіональної Академії
Наведений вище перелік локальних подій, проведених під час Вікімарафону 2022, не є вичерпним. Він був сформований на основі інформації зі сторінки Вікізустрічей у Вікіпедії.
Дякуємо усім, хто долучився до Вікімарафону 2022!
Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за січень — лютий 2022 року | Вікімедіа Україна