У Вікіпедії триває конкурс статей на теми шкільної програми

Два місяці конкурсу «Вікіпедія для школи 2021 — 2022» позаду, понад дві сотні учасників та учасниць зареєструвалися, півтори сотні статей на теми шкільної програми вже подано на розгляд журі. Редагувати та створювати статті на теми шкільної програми в межах конкурсу можна до 28 лютого 2022.

«Спостерігаємо добру динаміку та відносно велику кількість статей, зважаючи на те, що цьогоріч ми зосередили увагу саме на поліпшенні та обмежили тематику списками, які попередньо підготували члени організаційної команди конкурсу. Станом на зараз українська Вікіпедія густо насичена статтями, що входять до шкільної програми. Але вони далеко не завжди високої якості. Готуючи списки до поліпшення категорії «Фізика» я спирався на аналіз шкільної програми. Вказав яких саме доповнень потребує стаття та скільки у неї відвідувань, аби конкурсанти могли легше вибрати статтю, над якою працюватимуть під час конкурсу» — Богдан Шевченко, член організаційної команди «Вікіпедія для школи 2021 — 2022».

Поради та настанови від членів журі й переможців конкурсів «Вікіпедія для школи» 2019 та 2020 усім конкурсантам і конкурсанткам:

Повага до авторського права — це один із засадничих принципів Вікіпедії. Пам’ятаймо, що авторське право поширюється не на факти та твердження, а лише на їх формулювання. Тож переписавши текст власними словами, або ж, якщо це ваш текст, який вже опубліковано в інших джерелах під вільною ліцензією Creative Commons, вказавши про це на сторінці обговорення, ви уникнете звинувачень у порушенні авторського права, видалення вашого внеску, і дискваліфікації у конкурсі «Вікіпедія для школи 2021 — 2022»

Використовуйте інструмент перекладу — багато статей, що зазначені організаторами у списках до створення та поліпшення, вже існують у інших мовних розділах. За посиланням — покрокова інструкція від адміністратора української Вікіпедії, що допоможе вам познайомитись із інструментом. Перекладена стаття також повинна відповідати правилам Вікіпедії: не містити орфографічних та стилістичних помилок, машинного перекладу, мати посилання на джерела.

Тензорна алгебра — цікава тема, але не зовсім пасує для конкурсу «Вікіпедія для школи». Тож якщо вам здається, що якась тема про високу науку чи складну техніку варта висвітлення, зробіть її доступною для потенційного читача — школяра! Знайдіть спосіб передати складні речі простими словами та не обирайте теми з-поза шкільної програми — цим ви здобудете оригінальність й убезпечите статтю від дискваліфікації.

Працюйте разом із колегами, адже Вікіпедія — це колективний проєкт. Спробуйте «парне редагування» (за аналогом парного програмування) або влаштуйте змагання між вчителями різних напрямків чи навіть різних шкіл. Підтримуйте новачків та залучайте колег, геймифікуйте участь у конкурсі та діліться досвідом, позначивши нас у соціальних мережах @WikimediaUkraine.

Саме для того, аби педагоги та учні середньої школи послуговувались якісними статтями українською мовою ГО «Вікімедіа Україна» проводить цей конкурс. Вікіпедія — зручна, доступна та глобальна онлайн-енциклопедія. Учні використовують її у підготовці до уроків, а спільними зусиллями ми зможемо наповнити статті на теми шкільної програми зрозумілою, корисною та перевіреною інформацією з посиланнями на авторитетні джерела та без плагіату! 

Нагадуємо, що категорії конкурсу «Вікіпедія для школи 2021 — 2022» у Вікіпедії: всесвітня історія, географія, зарубіжна література, інформатика, історія України, математика, українська література, українська мова та фізика; у Вікіцитатах: зарубіжна література та українська література. 

Для участі потрібно зареєструватися в українській Вікіпедії і заповнити анкету. До 28 лютого 2022 створюйте та поліпшуйте статті зі списку пропонованих. За результатами оцінювання журі організатори нагородять переможців цінними призами, а всі активні учасники отримають сертифікати та пам’ятні сувеніри. Сертифікати про участь у конкурсі та дипломи переможців міститимуть відомості про години, кількість яких визначатиме експертне журі, залежно від якості та кількості вашого внеску. Окрім нагородження найбільшого якісного внеску до кожної з категорій конкурсу, перемогу отримають і автор(к)и найкращих індивідуальних статей з конкурсних предметів.

 У п’ятницю 11 лютого о 16:30 відбудеться вебінар, під час якого ми більше розповімо про конкурс, його умови та особливості, а також продемонструємо як створювати і поліпшувати статті у Вікіпедії та у Вікіцитатах.

21 лютого о 18 годині проведемо сесію відповідей та запитань, де розповімо про все, що вас цікавить, та розглянемо ваші індивідуальні питання.

Обидві події пройдуть у Zoom, запрошення надішлемо зареєстрованим користувачам. Реєстрація на події за посиланням. 

About Hanna Osadchuk

Координую освітні програми та БоГеМА. Ваша контактна особа для співпраці зі школами, університетами, бібліотеками, галереями, архівами, музеями. Спільно творитимемо нову якість вільних знань українською!
Опубліковано у Конкурси, Наука і освіта | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to У Вікіпедії триває конкурс статей на теми шкільної програми

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за січень — лютий 2022 року | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Вийшов друком посібник для освітян від ГО «Вікімедіа Україна» | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s