«Фантастична осінь» у Вікіпедії: результати кампанії

25 вересня — 15 грудня 2021 року у Вікіпедії за підтримки громадської організації «Вікімедіа Україна» проходила тематична кампанія «Фантастична осінь». За результатами кампанії близько 30 учасників та учасниць створили і покращили 522 статей. Про її результати розповідаємо у цій статті. 

«Фантастична осінь» присвячена наповненню української Вікіпедії якісними статтями на теми фантастичних книг, фільмів, серіалів та їх авторів.

Завдяки цій кампанії в українській Вікіпедії з’явилися статті про «Дім Харконненів» з всесвіту «Дюни», настільну гру «Відьмак: Пригодницька гра», науково-фантастичний роман українського письменника Миколи Дашкієва «Загибель Уранії» та багато інших. Повний перелік дивіться на сторінці Фантастичної осені.

Організатор тижня — користувач Yasnodark. Він розповів про свою мотивацію розвитку цієї тематики у Вікіпедії: «Я багато років цікавлюся фантастикою — зокрема, фантастичною критикою. 2015-го року я створив Проєкт:Фантастика та 3 дочірніх проєкти, адже тема фантастики була висвітлена в україномовному розділі вікі вкрай слабко. Я систематизував зосереджені в україномовній Вікіпедії статті та почав залучати інших осіб до розвитку фантастичної тематики. Згодом, як координатор проєктів, я організував та провів 5 тематичних заходів на фантастичну тематику».

Минулого року ми замовили 145 книжок фантастичної тематики, щоб нагородити найактивніших учасників «Фантастичної осені» 2021 року, а також двох минулих раундів цього проєкту. Протягом зими ці книги та сувенірні набори від «Вікімедіа Україна» вирушили до своїх власників.

Книги та сувенірні набори, які отримав один з учасників «Фантастичної осені»
Книги та сувенірні набори, які отримав один з учасників «Фантастичної осені»
Опубліковано у Результати, Уроки вікі | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to «Фантастична осінь» у Вікіпедії: результати кампанії

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за лютий — березень 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s