Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за лютий — березень 2022 року

Про інформаційний спротив російському вторгненню та нові можливості для вікіспільноти на час війни читайте у новому дайджесті від ГО «Вікімедіа Україна» за лютий — березень 2022 року.

Можливості для вікіспільноти на час війни:

24 лютого Російська Федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. ГО «Вікімедіа Україна» може надати фінансову допомогу представникам української вікіспільноти, які потерпіли від наслідків російського вторгнення чи стали на захист України. Для цього заповніть анкету за посиланням

Впродовж війни в україномовному розділі Вікіпедії триває «Тиждень інформаційного спротиву російському вторгненню в Україну». Мета кампанії — не допустити використання Вікіпедії Росією в інформаційних операціях та наповнити онлайн-енциклопедію якісною інформацію про війну. Сторінка кампанії у Вікіпедії.

Впродовж війни організатори української частини найбільшого у світі фотоконкурсу «Вікі любить памʼятки» закликають усіх долучитися до наповнення Вікіпедії інформацією про пам’ятки України, що були втрачені або перебувають під загрозою, зокрема внаслідок російського вторгнення. Читайте більше на сторінці проєкту.

До 27 березня в українському розділі Вікіпедії триває тиждень Харківщини. Організатори кампанії закликають місцевих жителів, вихідців з регіону, та всіх охочих згуртуватися для того, щоб створювати нові статті і покращувати наявні. 

До 8 травня у Вікіпедії проходить міжнародний марафон WikiGap Challenge, присвячений наповненню Вікіпедії статтями про жінок.

До 31 травня у Вікіпедії триває конкурс статей «Європейська весна» (CEE Spring) 2022. Детальніше читайте у нашій статті.

У другій половині лютого — на початку березня відбулися такі події:

15 лютого стали ​​відомі результати гри у #вікібінго до 18-річчя української Вікіпедії. 

​​18 лютого ми оголосили найактивніших користувачів «сестринських» вікіпроєктів у 2021 році. 

​​20 лютого відбулася церемонія нагородження переможців української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Детальніше про 10 найкращих світлин читайте у цій статті. Запис церемонії нагородження — за посиланням.

До 28 лютого тривав конкурс для освітян «Вікіпедія для школи» 2021-2022. Понад 300 статей у Вікіпедії та Вікіцитатах опрацьовано, а 288 людей зареєструвалися до участі. Наразі ми підбиваємо підсумки цього конкурсу.

14 березня ми провели вебінар про інформаційне волонтерство у Вікіпедії, під час якого розповіли про історію розвитку, принципи роботи та можливості долучитися до наповнення Вікіпедії. Читайте основні тези у нашій статті. Дивіться запис вебінару за посиланням.

До 17 березня тривав «Місяць культурної дипломатії», під час якого усі охочі створювали та покращували статті про Україну різними мовами. За час проведення кампанії 277 учасників та учасниць створили та покращили 1622 статті. Незабаром ми оголосимо детальні результати цієї кампанії.

Цікаві публікації та корисні посилання за останній місяць

Вікі любить пам’ятки:

Опубліковано у Поточні події, Щомісячний дайджест | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити коментар