У Вікіпедії проходить Місяць покращення необхідних статей (Топ-1000 і Топ-10000)

Пам'ятник Вікіпедії у польському місті Слубіце (фрагмент). Автор חזרתי, CC BY-SA 4.0

Пам’ятник Вікіпедії у польському місті Слубіце (фрагмент). Автор חזרתי, CC BY-SA 4.0

Українська Вікіпедія на сьогодні містить понад 625 тисяч статей і за цим показником перебуває на 16-му місці серед усіх мовних розділів, на 11-му місці серед європейських Вікіпедій та на 3-му місці серед Вікіпедій слов’янськими мовами.

Якість енциклопедії в цілому за суто статистичним аналізом, що враховує лише частку статей серед загальної кількості сторінок та середню кількість редагувань на статтю, можна оцінити лише приблизно. Наприклад, критерій «глибина», що враховує середню кількість редагувань на статтю та частку саме статей серед усіх сторінок Вікіпедії, для українського розділу дорівнює 37 (на 8 березня 2015). За цим показником вона випереджає інші великі Вікіпедії (які мають понад 100 тис. статей), зокрема норвезьку (37), каталонську (31), шведську (6), литовську (21), есперанто (17), польську (22), словацьку (19), нідерландську (12).

Найкращими статтями української Вікіпедії є вибрані статті і вибрані списки, обрані користувачами як ті, що відповідають високому рівню якості, викладу матеріалу, досконалості, нейтральності, об’єктивності та відповідності до наукових джерел. Є також окрема категорія «Добрі статті», які ще не досягають рівня «вибраних», однак є одними з найкращих статей української Вікіпедії. Відповідність статей до цих категорій вирішується голосуванням користувачів.

Для аналізу якості кожного розділу також виділяють статті, які повинні бути в кожній Вікіпедії; у списку, розробленому спільнотою Вікімедіа, 1000 статей. Він використовується для підрахунку своєрідного «рейтингу Вікіпедій», основою якого є наявність та обсяг статей з цього списку. Цей рейтинг розміщений на Meta-вікі.  Станом на 5 березня 2016 року Українська Вікіпедія посідає 5-е місце в цьому рейтингу.

Нагорода за перше місце у місячному прирості розміру 1000 необхідних статей

Згодом цей список був розширений до 10 000 необхідних статей, відповідно, зріз по цих статтях за наповненням об’єктивніше показує якісний вміст різних розділів Вікіпедії, але й складніше планомірно підтягнути усі статті до потрібного рівня за відсутності великої кількості активних редакторів (проблема переважного ботозаповнення деяких розділів загальновідома). За рейтингом у Топ-10000 Українська Вікіпедія займає 10 місце (на 16 березня 2016), причому це почесне високе місце було досягнуте лише місяць тому (за даними на 16 лютого 2016).

Якщо за загальною кількістю статей українському розділу складно конкурувати з іншими великими розділами з більшою кількістю мовців і, відповідно,  активних редакторів, то покращити ці 1000 та 10000 статей цілком до снаги. З цією метою з 1 по 31 березня й проходить в Українській Вікіпедії Місяць покращення необхідних статей (Топ-1000 і Топ-10000). Поточний рейтинг у Топ-10000 від 16 березня 2016 р. показує ефективність місячника — зростання Української Вікіпедії становило +0,62 бала і було найвищим серед усіх розділів; за місяць створено 68 нових статей.

Станом на 22 березня 2016 р. до місячника долучилися 31 користувач, які створили 76 статей та покращили 36. Також паралельно в Українських Вікіцитатах створено 28 статей з Топ-1000.

До кінця місячника залишилося 9 днів, тому запрошуємо активно долучатися! Перевагою є можливість створювати і покращувати статті різної тематики: «Топ-1000», «Особи», «Історія», «Географія», «Мистецтво», «Філософія та релігія»,«Антропологія, психологія та побут», «Суспільство і суспільні науки», «Біологія й медицина», «Фізичні науки», «Технології», «Математика». Найактивніших учасників «Вікімедіа Україна» нагородить сувенірами з логотипом Вікіпедії.

Вікіпедист Сергій Липко

Опубліковано у Вікітижні, Поточні події, Рейтинги | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s