З радістю повідомляємо, що 12 грудня в українській Вікіпедії було написано 666 666-ну статтю. Нею стала стаття «Візирні лінії». Візирні лінії (також «прицільна сітка») — це сітка або шкала із тонких ліній або волокон, розміщених в окулярі прицільного пристрою, наприклад, в телескопах, оптичних прицілах, мікроскопах тощо.
Відтепер у Вікіпедії понад дві третини мільйона статей. Математично правильно буде говорити, що цю межу перетнула 666 667-а стаття. За підрахунками це стаття «Концентричність», присвячена геометричному явищу, коли кілька об’єктів мають спільний центр або вісь.
Цікаво, що у HTML #666666 — це сірий колір. А у 1776 році у США існувала банкнота з номіналом «2/3 долара».
Точний порядок створення статей вирахувати доволі важко, з кількох причин: статті створюються доволі швидко, новостворена сторінка технічно вважається «статтею», якщо має хоча б одне посилання на іншу сторінку (а це може статися після її подальших редагувань, а не в момент створення), також не вважаються статтями сторінки-перенаправлення. Щодня в українській Вікіпедії створюється близько ста п’ятдесяти статей (показник жовтня 2016).
Нагадаємо, що Вікіпедія — це вільна енциклопедія, покликана зібрати знання людства. Її може редагувати будь-хто, у Вікіпедії немає редакторської колегії, а всі її дописувачі — волонтери, що не отримують за це матеріальної вигоди. Щоб відредагувати інформацію до статті, достатньо скористатися кнопкою «Редагувати» угорі сторінки. У жовтні 2016 року українську Вікіпедію редагувало 2545 користувачів.
Примітка. Раніше у цьому дописі згадувалося, що належність до «статей» залежить від розміру сторінки, але це не так. Перепрошуємо.
Насправді у листопаді 2016 року українську Вікіпедію редагувало 2756 користувачів. і в середному щодня створвалося 199 статей, див. https://wikiukraine.wordpress.com/2016/12/05/gerald-9/
ПодобаєтьсяПодобається
Так, це я помилково подивилася на попередній, за жовтень
https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Віківісник/2016-11
ПодобаєтьсяПодобається