«Скандинавську весну» проводжатимуть у Львові

З 1 по 31 березня 2018 року у Вікіпедії проходив конкурс статей «Скандинавська весна», під час цього конкурсу статей учасники наповнювали українську Вікіпедії статтями на тематику скандинавських країн, їхньої історії, культури, науки, географії, політики, суспільства тощо. Підсумки підбито і організатори запрошують учасників на церемонію нагородження.

Результати «Скандинавської весни» приємно вразили, конкурс став наймасштабнішим не-міжнародним конкурсом: протягом конкурсного періоду було створена або покращена 1081 стаття і ця кількість є абсолютним рекордом серед тих 18 конкурсів, що їх організовує «Вікімедіа Україна» протягом вже восьми років. Високі показники були у конкурса CEE Spring, однак, це міжнародний конкурс, що триває понад місяць. Рекордним конкурс був і за кількістю учасників — всього 91 автор, і за кількістю користувачів-новачків у Вікіпедії — 40 учасників зареєструвались не раніше лютого 2018 року. Співорганізатором конкурсу виступив Українсько-Скандинавський Центр, що діє у Львові, а партнерами — компанія Innocode та Посольство Норвегії в Україні.

Тематика створених та покращених статей вражає різноманітністю. Популярними темами були: скандинавські письменники та їхні твори, кінематограф Скандинавії, її громадські та політичні організації і політики, архітектура, в тому числі — палаци скандинавських країн, зокрема стаття  про данський палац Крістіансборґ стала найбільшою серед створених в конкурсі. Не оминули увагою учасники і природу Скандинавії, найбільшими списками створеними під час конкурсу стали списки птахів Норвегії, Фінляндії та ДаніЇ. Наймасовішими стали статті про герби комун Швеції, а також про результати країн на олімпіадах та параолімпіадах. Географічний розподіл статей виглядає наступним чином  

  • про Швецію — 482
  • про Норвегію — 359
  • про Данію — 113
  • про Фінляндію — 30
  • про Ісландію — 14

77 статей були на тему, що стосувалась не лише одної країни, зокрема 40 статей були про скандинавську міфологію. Загалом учасники за місяць додали близько 9 Мб текстової інформації про Скандинавію, що відповідає понад 1200 сторінкам в форматі А4!

«Вікімедіа Україна» та оргкомітет надзвичайно вдячні всім учасникам «Скандинавської весни». Вітаємо переможців і запрошуємо учасників і всіх охочих на церемонію нагородження переможців конкурсу, що відбудеться завтра, в суботу, 2 червня о 17:30, у Львові, в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи на вул. ак. Богомольця, 6. Вхід вільний! 

Сторінка з оцінками журі та результатами за номінаціями

Подія у Facebook

About tiredducky

Шукаю і знайду
Опубліковано у Конкурси, Проекти з партнерами. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s