
Уже завтра, 23 листопада — День пам’яті жертв голодоморів. Після загальнонаціональної хвилини мовчання, о 16:00, українці в усьому світі запалюють свічку на вікні, щоб вшанувати жертв режиму, а також відчути приналежність до власної історії.
Традицію ставити свічку у вікні на знак вшанування померлих під час Голодомору ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс. Завдяки дослідженням Мейса світ дізнався про Голодомор. Проте зараз, як і роки тому, ми ще дуже мало знаємо — багато сторінок нашої історії досі засекречені, не опубліковані, не розказані, як не оплакані і всі жертви режиму. Важливо використовувати кожну можливість, щоб дізнаватися більше, розповідати українцям та всьому світу про Голодомор. В інформаційну еру для цього є багато інструментів. Вікіпедія — один із них.

Автор: Andriy Makukha (Amakuha), CC BY-SA 4.0
Ми пропонуємо вам долучитися і допомогти зберегти пам’ять про цю трагічну віху української історії у найбільшій онлайн-енциклопедії світу. На сторінці проєкту «Свічка пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років» у Вікіпедії є перелік статей, які можна започаткувати чи поліпшити. Важливо створювати якісні статті в українській Вікіпедії, а також в інших — чим більше мовних розділів охопить наш проєкт, тим краще.
Наприклад, досі в українській Вікіпедії немає статей-списків під назвою Музеї Голодомору 1932—1933 років, або про Регуляторні документи, що сприяли Голодомору. А про книжку американського історика українського походження Олександра Мотиля, яка описує Голодомор в Україні 1932—1933, є невеличка стаття лише в українській Вікіпедії, проте немає навіть в англійській, хоча вийшла вона в США ще у 2015 році. Джерела інформації можна знайти, зокрема на сайті Українського інституту національної пам’яті та на самій сторінці проєкту у Вікіпедії.
Перегляньте статтю про своє рідне село, місто чи містечко — чи є там згадка про Голодомор? Чи наведено дані про кількість жертв, пам’ятки культурної спадщини пов’язані з тими подіями, інші дані? Також можна завантажувати фотографії подій з вшанування до Вікісховища і додавати інформацію про пам’ятки культурної спадщини пов’язані з пам’яттю про Голодомор до статей про населені пункти, ілюструвати їх, створювати повноцінні статті (за умови, що є достатньо джерел).
В українській Вікіпедії є категорія статей під назвою «Голодомор». Ви можете покращувати статті в цій категорії або заглибитися і подивитися, які теми вже розкриті або які джерела використовували автори. Наприклад, стаття «Голодомор в Україні 1932—1933 років» містить чимало джерел та має багато посилань, які дозволяють охопити тему в цілому.
Якщо вам це відгукується — долучайтесь. Важливо інформувати світ, відкривати і разом читати цю сторінку нашої історії. Розповідати, хто її досліджував, які закони і порядки режиму уможливили мільйони смертей, які фільми та книжки розкажуть сучасному глядачу/читачу більше. Якщо робити це якісно і якомога повніше, ми збережемо свідчення злочинів режиму, розкажемо про його жертв і свічка пам’яті не погасне.
Сповіщення: «Свічка пам’яті у Вікіпедії»: результати | Вікімедіа Україна