Європейська весна у Вікімандрах та Вікіцитатах

З 1 квітня у Вікімандрах та Вікіцитатах, сестринських проєктах Вікіпедії, стартує «Європейська весна» — конкурс з написання статей про країни Східної та Центральної Європи. У Вікіпедії конкурс на аналогічну тему розпочався 21 березня.

Вікімандри та Вікіцитати є сестринськими проєктами Вікіпедії. Запрошуємо долучатися до їх творення усіх охочих — додати інформацію корисну для мандрівників чи знайти цитати видатних представників країн-сусідів і отримати сувеніри за свій внесок.

Весна у Вікіцитатах

Вікіцитати — це вільна збірка цитат і афоризмів, яку може доповнювати та редагувати кожен охочий. Сьогодні тут понад 6 тисяч статей з цитатами відомих персоналій минулого та сучасності, виразів літературних героїв, героїв фільмів, пісень та ін. Для участі в конкурсі слід зареєструватися у Вікіпедії або безпосередньо у Вікіцитатах за посиланням, також внесіть себе в список учасників на сторінці конкурсу http://quote.wikimedia.org.ua. Можна створювати статті як з цитатами конкретної особи, так і збирати цитати про певне місто, країну, спільноту. Перед початком необхідно ознайомитися з довідкою та дізнатися більше про проєкт, вікірозмітку, основи створення та редагування статей.

«”Європейська весна” — це конкурс, що сприяє культурному обміну між історичними і географічними сусідами, заповненню білих плям у Вікіпедії і малих проєктах. Ми прагнемо, щоб якомога більше вікіпедистів і новачків зацікавились малими проєктами. Кожна стаття і редактор для нас цінні, будемо раді залученню навіть 10—20 учасників, створенню 50 статей. Вікіцитати — це один з “малих” вікіпроектів, малий і за розміром, кількістю статей і змістом: тут потрібно мінімум інформації про особу чи термін, достатньо кілька хороших цитат, які порадують читачів. Раджу брати участь всім любителям афоризмів, представникам творчих і не тільки професій для інтелектуального відпочинку», — розповів Сергій Липко, адміністратор Вікіцитат та організатор «Європейської весни» у малих проєктах.

Для створення статей можна використовувати різні джерела: публікації в авторитетних медіаресурсах, друковані збірники афоризмів, крилатих висловів. А також можна вибрати вибирати оригінальні цитати з твору, фільму, інтерв’ю персони, використовувати сайти-збірки цитат, проте треба перевіряти їх правдивість у декількох джерелах.

У конкурсі 2019 року учасники започаткували сторінки з цитатами таких персоналій, як Жарко Петан, Марія Домбровська, Кароль Бунш, Александер ван дер Беллен.

Вікімандри: подорожуйте весною не виходячи з дому

Вікімандри — це вільний туристичний путівник, де можна писати статті про міста, регіони, країни та цілі континенти. «Європейська весна» — гарна нагода поділитися власними враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових мандрівок у країни Центральної та Східної Європи й одночасно доповнити путівник українською мовою. Сторінка конкурсу у Вікімандрах: http://voyage.wikimedia.org.ua.

DalmatiaLake

Озера в Далмації, фото зі статті створеної в межах минулорічного конкурсу у Вікімандрах. Автор фото: Niels Elgaard Larsen, CC BY-SA 1.0

Щоб взяти участь у конкурсі слід зареєструватися у Вікімандрах за посиланням (або зробити це можна за у правому верхньому куті сторінки будь-якого вікіпроєкту) та можете додати себе до таблиці учасників. Можна писати статті як про окремі населені пункти, так і про маршрути, регіони, великі національні парки та заповідники, важливі аеропорти, розмовники тощо, перелік пропонованих до створення статей шукайте тут.

Якщо ви раніше не дописували у Вікімандри, варто ознайомитись з матеріалами на сторінці Вікімандри:Довідка, в нагоді стануть сторінки для новачків та учасників з Вікіпедії, поради, як написати добрий путівник. Статті мають бути написані саме у форматі путівника і орієнтовані на практичну інформацію.

«Вікімандри потенційно можуть стати одним з найкращих путівників українською мовою, проте наразі через малу кількість редакторів проєкт знаходиться лише на стадії зародження. Сьогодні, коли кордони тимчасово закриті, є чудова нагода згадати про свої подорожі та поділитися інформацією з іншими мандрівниками, що допоможе їм у подорожах після завершення карантину. Цьогоріч вдруге українські Вікімандри долучаються до «Європейської весни», думаю, що написання статей у рамках конкурсу дасть можливість українцям гарно спланувати подорожі до найближчих країн», — розповів Віктор Семенюк, адміністратор Вікімандрів та організатор «Європейської весни» у малих проєктах.

Серед якісних статей Вікімандрів, які можна брати за зразок — Київ, Будапешт, Німецький розмовник.

На сторінці обговорення усіх новостворених статей потрібно поставити конкурсний шаблон {{Європейська весна 2020}}, доповнених — {{Європейська весна 2020:поліпшено}}. 

Конкурси триватимуть до 31 травня. Спробуйте себе у наповненні малих вікіпроєктів та отримайте призи за активність!

Опубліковано у Анонси, Конкурси, Поточні події | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s