Вікіпедію створили 20 років тому: найвідоміша енциклопедія відзначає ювілей

20 років тому почав працювати сайт «Вікіпедія», який дав можливість кожному охочому створювати енциклопедичні статті. Сьогодні це найпопулярніший некомерційний онлайн-ресурс і найбільша енциклопедія у світі.

15 січня 2001 року Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія», мережевий інформаційний ресурс, доповнювати та редагувати який може будь-хто. Незважаючи на початковий скептицизм до концепції, коли аматори отримали можливість редагувати наукові тексти, а жартівники додавати неіснуючі подробиці, «Вікіпедія» не лише набирала обертів, але і з часом стала найбільшою та найвідомішою енциклопедією. Відкрита модель роботи стала однією з найбільших переваг Вікіпедії: коли над енциклопедичним текстом працює багато людей, він стає більш нейтральним, надійним та перевіреним.

Сьогодні існує понад 300 мовних розділів Вікіпедії, а загальна кількість статей усіма мовами сягає 55 мільйонів. Щомісяця Вікіпедія отримує понад 15 мільярди відвідувань, щосекунди її переглядають понад 6 тисяч разів. Вона стабільно входить до десятки найбільш відвідуваних сайтів у світі і є єдиним некомерційним із лідерів.

Святкування 20-ї річниці Вікіпедії присвячено людям, які її створюють і підтримують: волонтерам, які додають інформацію та дискутують навколо її подання; жертводавцям, завдяки яким проєкт може існувати; розробникам, які забезпечують швидкодію та доступність; та всім, хто поділяє ідею вільних та відкритих знань.

У середньому щомісяця  Вікіпедію різними мовами редагують понад 250 000 користувачів інтернету — люди із дуже різними характеристиками, досвідом, культурним та мовним походженням. Для написання статей вони мають використовувати надійні джерела, робити на них посилання, щоб читачі могли бачити, звідки походить інформація. Також дописувачі Вікіпедії стежать, щоб статті не містили неправдиву чи невиважену інформацію. У більшості випадків некоректна інформація чи вандалізм видаляється протягом хвилин.

Українська Вікіпедія входить до двадцятки найбільших, найґрунтовніших та найпопулярніших мовних розділів Вікіпедії. Вона була започаткована 30 січня 2004 року. Наразі це найбільша енциклопедія, коли-небудь створена українською мовою — містить понад мільйон статей. У 2020 році україномовну Вікіпедію переглянули понад 855 мільйонів разів. В Україні підтримкою та розвитком Вікіпедії займається громадська організація «Вікімедіа Україна», а створенням і підтриманням якості статей — спільнота тисяч волонтерів-редакторів.

Привітайте Вікіпедію з Днем народження, поділившись своєю історією чи досвідом користування ресурсом. Додайте хештеги #Вікіпедія20 #Wikipedia20

Читайте також:

Опубліковано у Вікіпедійне, Прес-релізи. Додати до закладок постійне посилання.

5 Responses to Вікіпедію створили 20 років тому: найвідоміша енциклопедія відзначає ювілей

  1. Сергій Мартинюк коментує:

    Мої щирі вітання з нагоди 20- річчя Вікіпедії. Хочу побажати всім нам зустрічі на п’ятидесятирічному ювілею Вікіпедії. Успіхів і віри в себе.

    Подобається

  2. Сповіщення: Вікіпедія — це люди. Як святкували 20-річчя Вікіпедії | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: Вікімарафон 2021 триватиме чотири дні | Вікімедіа Україна

  4. Сповіщення: Як виглядатиме Вікіманія 2021 — перша глобальна онлайн-конференція вікіруху | Вікімедіа Україна

  5. Сповіщення: В українській Вікіпедії — 1 мільйон 100 тисяч статей! | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s