Як пройшов перший марафон з транспортної тематики в українській Вікіпедії

З 30 листопада по 30 грудня 2020 року в українській Вікіпедії вперше в історії проєкту «Тематичний тиждень» відбувся «Транспортний марафон», присвячений наповненню Вікіпедії статтями з транспортної тематики та дотичних до неї тем. В акції взяли участь понад 35 дописувачів та дописувачок, які разом створили й поліпшили 363 та 26 статей відповідно. 

У рамках марафону учасники працювали над статтями на різноманітні транспортні теми — від космонавтики до морської справи, від військової техніки до громадського транспорту, від залізниці до визначних персоналій. Серед нових статей, наприклад, історія підводних човнів, вплив судноплавства на навколишнє середовище, канатний і людський транспорт, а також стаття про відкриття морського шляху до Індії, якої немає у більшості Вікіпедій, в тому числі російській. А серед поліпшених у рамках конкурсу сторінок варто виділити статті про таксі, компанію Volkswagen, утилізацію суден, ксенонову лампу й корабель Tirpitz.

Канатна дорога La Paz у Болівії є найдовшою та найвищою міською мережею канатних доріг у світі. Автор фото: EEJCC, CC BY-SA 4.0

За результатами Транспортного марафону ми визначили шість переможців — учасників із найвищими якісними та кількісними показниками внеску. Ними стали користувачі Lxlalexlxl, Olga Loboda 0806, Letizia-Olivia, Мандрівниця, Dmytro Tarnavsky та EvsyukovaLyubov, на яких разом припадає 187 конкурсних статей, або 51% створених сторінок! Також були визначені десять найбільш активних дописувачів — учасників, що впродовж марафону створили понад 10 статей. Ними стали користувачі Антон Даньків, Swadim, Oleh Kushch, Стефанко1982 та Erik tavr. Крім того, висловлюємо величезну подяку учасникам DimasSolo, VictorAnyakin, BogdanShevchenko та Кучер Олексій, які разом значно поліпшили 11 статей, загальний розмір яких склав понад 145 000 байт!

Та незважаючи на згадані успіхи, марафонцям вдалося заповнити не всі прогалини, — у нас досі бракує важливих для галузі статей, як-от узагальнюючої статті про історію транспорту чи статті про наземний і приватний транспорт. На жаль, жодна стаття в рамках марафону не набула статусу статусу доброї чи вибраної, але це не зменшує досягнення марафонців. 

Транспортний марафон мав на меті збільшити кількість якісних та детальних статей транспортної тематики, яка, на жаль, є недостатньо представленою, оскільки у категорії «Транспорт» у Вікіпедії українською мовою лише близько 30 тисяч статей, тоді як у Вікіпедії італійською — 52 тисячі, російською — близько 65 тисяч, німецькою — 93 тисячі, французькою — 102 тисячі, англійською — 245 тисяч. Щоб заповнити цю прогалину, плануємо провести марафон з Транспортної тематики і у 2021 році. Закликаємо й надалі поліпшувати статті, які ви створили в межах цієї акції, долучатися до Вікіпроєкту Транспорт та загалом більше розповідати у Вікіпедії про тему транспорту.

Марафон відбувся за підтримки ГО «Вікімедіа Україна». Переможці конкурсу та його активні учасники отримають призи: сувеніри з логотипами Вікіпедії від ГО «Вікімедіа Україна» й тематично оформлені пряники, а також віртуальні транспортні Вікіордени. 

Сувеніри для переможців та найактивніших учасників. Авторка фото: VikaIvankiv (WMUA), CC0

На завершення хотілося б подякувати всім учасникам марафону, дописувачам-організаторам Ivakode та ElrONE за їх значний внесок і допомогу в організації і модерації цього проекту, а також ЗМІ, що поширювали інформацію про проведення марафону у Вікіпедії.

Опубліковано у Вікіпедійне, Вікітижні. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s