WikiGap 2021 — досягаймо рівності в інтернеті разом

З 5 по 21 березня в українській Вікіпедії пройде марафон WikiGap 2021, присвячений написанню й покращенню статей про жінок. Усі охочі можуть долучитися й допомогти зібрати більше знань про видатних жінок в онлайн енциклопедії.

WikiGap — міжнародна кампанія, що має на меті досягти більшої рівності у Вікіпедії. Gap — з англійської «розрив», і у Вікіпедії гендерний розрив залишається суттєвим. Український мовний розділ містить понад 202 тисячі біографічних статей, із яких трохи більше 16% — про жінок. В англійській Вікіпедії цей показник — понад 19%.

Завдяки спільним зусиллям ситуація покращується, але залишається ще багато роботи. Щоб покращити представлення жінок у Вікіпедії, слід створювати нові й доповнювати існуючі статті, які б детально розповідали про творчі, наукові, політичні чи інші досягнення жінок. Саме тому ми четвертий рік поспіль проводимо WikiGap та запрошуємо вас приєднуватися. Цього року акція проходить також в українських Вікіцитатах.

«Участь у WikiGap — це маленькі, але впливові кроки, здійснити які може кожна і кожен, хто має комп’ютер і доступ до мережі. Можна виходити на марші, започатковувати стипендії для жінок чи просувати важливі економічні реформи, але можна почати і з написання статті про мисткиню чи правозахисницю, яка вас надихає. Так у мільйонів читачів енциклопедії буде можливість дізнатися про ще одну важливу рольову модель. За попередні три роки ми переконалися, що акція має багато прихильників і їхні внески поступово покращують та збагачують контент у Вікіпедії», — розповіла Ольга Мілянович, редакторка Вікіпедії та прес-секретарка ГО «Вікімедіа Україна».

Щоб узяти участь в марафоні, потрібно з 5 по 21 березня створити нові чи покращити вже наявні статті про видатних жінок в українськомовному розділі Вікіпедії. Організатори підготували перелік імен представниць різних сфер та епох, статті про яких потребують покращення або ще не створені. Обирайте варіанти з переліку чи пропонуйте власні на сторінці акції у Вікіпедії. За найбільш якісні внески учасники й учасниці акції отримають цінні подарунки від організаторів. Також можна доповнювати українські Вікіцитати висловлюваннями видатних жінок. Деталі участі дізнавайтеся на сторінці кампанії.

З 8 березня до 8 квітня триватиме окрема міжнародна акція WikiGap Challenge, під час якої можна створювати статті про жінок і в інших мовних розділах Вікіпедії. Більше деталей на сторінці.

10 березня в межах української кампанії відбудеться вебінар із додавання статей у Вікіпедію. Окрім навчальної частини, яку проведуть досвідчені вікіпедисти, у програмі також виступ запрошеної спікерки — Анни Гюльстранд (Anna Gullstrand) зі Швеції. Анна є засновницею Studio How і партнеркою одного з найуспішніших цифрових агентств Швеції Fröjd, 5 років поспіль входить до списку Future Female Leaders. Під час зустрічі вона розповість про жіноче лідерство у цифрову епоху. Реєстрація на вебінар доступна за посиланням.

Цього року WikiGap в Україні спільно організовують ГО «Вікімедіа Україна», Посольство Швеції в Україні, Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Уперше марафон WikiGap пройшов у березні 2018 року з ініціативи Міністерства закордонних справ Швеції та некомерційної організації «Вікімедіа Швеція»; Україна бере участь у міжнародній кампанії із першого року проведення. За попередні роки до української акції долучилися близько 350 учасників та учасниць, які створили й поліпшили понад 2000 статей.

Сторінка WikiGap в українській Вікіпедії: wikigap.org.ua

Адреса організаторів: info@wikimedia.org.ua

Дивіться також:

Опубліковано у Анонси, Вікіпедійне. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s